noterion.co.il

עורכי דין הגירה - בדרך הבטוחה לאזרחות שנייהמלבד הפנטזיה על חיים בבירה אירופית יפה, לאזרחות אירופית (כמו גם לאזרחות זרה בכלל) יש יתרונות פרקטים רבים – קל יותר לקבל ויזה למדינות שונות, ההשכלה הגבוהה זולה יותר ושלל הטבות נוספות


ההליך לקבלת אזרחות נוספת או תושבות במדינה זרה – בין מכוח נישואין לבן זוג זר, אזרחות של ההורים או חזרה לארץ שממנה אתם או הוריכם עליתם – היא הליך אותו לא ניתן להשלים ללא סיוע של עורכי דין הגירה ונוטריונים.

לכל מדינה יש הליך שונה ומורכב לצורך הגירה אליה או התאזרחות (כמה עורכי דין בישראל יודעים למלא טפסים בהונגרית?), ולכן עורכי דין שונים מתמקצעים בהגירה למדינות שונות. נוסף על כך, כל מדינה מערימה דרישות רבות באשר למסמכים שיש להציג, ואימות נאמנות למקור שלהם כמו גם אישור תרגומים מעברית לשפה זרה, מצריכים אישורים
נוטריונים.


הליכי הגירה נפוצים ותפקידם של עורכי הדין
עורכי דין הגירה

מרבית הטיפול בתחום ההתאזרחות והתושבות בחו"ל נעשה על-ידי עורכי דין הגירה במדינה אליה מבקשים לעבור. עם-זאת, כדי לפשט את ההליך ולאור הצורך במישהו בארץ שיבין מה יש לעשות, כמעט תמיד עורך דין ישראלי יעמוד בקשר עם זה הזר. עורך הדין ידאג שתאספו את כל האישורים הנדרשים ותמלאו כנדרש את הטפסים.

פעמים רבות, במיוחד כשמדובר בהגירה לארה"ב, מילוי לא נכון או טעות כלשהי בטפסים עלולה לחסום את האפשרות להגר, אפילו אם עומדים בקריטריונים. כמו-כן, כדי למנוע את הצורך להתעסק עם מספר רב של נתוני שירותים, חשוב לוודא שבמשרד עורכי הדין יש נוטריון, שיכול לחתום על האישורים הנדרשים.
 

הגירה לקנדה


עד לא מזמן, אחד השירותים הנפוצים עסק בהגירה לקנדה. למדינה זו היו תנאים מקילים יחסית בכל הנוגע לקבלת תושבות, ואזרחים מכל מדינה שעסקו במקצועות שנתפסו על-ידי קנדה כמבוקשים, היו יכולים להגר אליה. באחרונה הוקשחה מעט מדיניות ההגירה, וחל צמצום משמעותי בהיקף ההגירה מישראל לקנדה. עם-זאת בישראל פועלים משרדים של עורכי דין הגירה, אשר עובדים מול קנדה.

תפקידו של עורך הדין הישראלי הוא להתאים את סוג הבקשה והמסמכים שיוגשו לרשויות הקנדיות, אל תחום העיסוק של המבקש להגר (רופא נדרש למלא טפסים שונים מאיש הייטק, ובעיקר להציג מסמכים שונים).


הגירה לאירופה

בכל הנוגע להגירה לאירופה, הרי שהבסיס לרוב בקשות ההגירה הן מוצא משפחתי. מסיבה זו, משרדי עורכי דין מתחום ההגירה צריכים להעסיק בחו"ל אנשים הבקיאים בארכיונים רשמיים, או ברשומות של הקהילות היהודיות. היתרון המרכזי באזרחות אירופאית היא שגם מדובר באזרחות של מדינה זרה, ובמקביל גם במעמד המבוקש של "אזרח האיחוד האירופי".

עם-זאת, מרבית המדינות דורשות כי חלק מסוים בהליך ההגירה וקבלת האזרחות יתבצע בארץ אליה מבקשים לעבור.  לדוגמה, בן של אזרח רומני שלא נולד ברומניה צריך להתייצב בפני נוטריון ברומניה, ולהוכיח שהוא מדבר רומנית באופן סביר כדי לקבל את האזרחות.


הגירה ארה"ב

בנוגע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – ארה"ב – המצב מורכב יותר. היכולת להגר לארה"ב היא מינימלית, ולרוב מדובר בהגירה באמצעות אשרת עבודה מוגבלת בזמן. לצורך השגת אשרה שכזו, נדרש כי מעביד מבוסס בחו"ל יתמוך בבקשת הוויזה, ופעמים רבות המעביד יטפל בנושא באמצעות עורכי דין מטעמו.

דרך נוספת להגר לארה"ב היא באמצעות נישואין לאזרח ארה"ב, ואז נדרש סיוע של עורך דין להוכחת כנות הקשר. מסיבה זו מרבית תפקידם של עורכי דין לענייני הגירה בכל הנוגע לארה"ב הוא סיוע במילוי טפסי ויזה מורכבים של השגרירות.
 

הליכי קבלת אישורים להגירה אורכים בין שנה למספר שנים. עם-זאת, ברוב המקרים הזכאות להגירה תחול גם על הילדים ובני הזוג, ולכן מדובר בהחלטה לטווח ארוך מאד

 11/07/2011    noterion.co.il
פורום נוטריונים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר noterion.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2022 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!