noterion.co.il

נוטריון נדל"ן - לא להתפוצץ עם הבועהעסקאות והשקעות נדל"ן הן עניין מורכב מבחינה בירוקרטית ודורשים ליווי צמוד של עורך דין המומחה בתחום.
לרוב יש צורך גם בשירותיו של נוטריון כמי שיכול לתרום את חתימתו לעסקה
 

בעסקאות נדל"ן כמו גם בעסקאות נוספות בהן יש צורך בנוטריון, השימוש בשירותיו מאפשר להשתמש בטפסים באישורו ובחתימתו בבתי משפט כראיה, במידת הצורך. על תוצאות אישור נוטריוני ניתן ללמוד מסעיף 19 לחוק הנוטריונים, תשל"ו-1976:

"אישורו של נוטריון לפי חוק זה והתקנות על פיו, יהיה ראיה מספקת בהליך משפטי, ללא צורך בראיה נוספת, לדברי הנוטריון ולמעשיו ולדברי אחרים ולמעשיהם שאמרו או עשו בפניו, הכל כאמור באישור".נוטריונים נדל"ן
 

מתי נזדקק לנוטריונים בעסקאות נדל"ן
 
יפוי כוח נוטריוני

במידה ולא ניתן להגיע לחתימת העסקה פיזית ניתן לשלוח מיופה כוח. אך במקרה כזה על העסקה להיחתם בנוכחות נוטריון שאימת את החתימה שעליו. ייפוי כוח כללי מתייחס לכל רכושו של מייפה הכוח ולכן חשוב שייערך מול נוטריונים.
 
עריכת צוואה

גם עריכת צוואה נוגעת ברוב המקרים לנכסי נדל"ן. עריכת צוואה תיעשה על ידי נוטריון או על ידי שופט. הנוטריון מוסמך לתת ייעוץ משפטי לגבי הצוואה. עדיף לערוך צוואה אצל נוטריון מכיוון ששופט מוגבל יותר בזמן וחשוב יותר מכך – לא ניתן לחקור את השופט במקרה של בעיות בצוואה.
 
יפוי כוח בלתי חוזר

כשלוקחים משכנתא יש צורך לחתום על מסמך "יפוי כוח בלתי חוזר" שמטרתו לאפשר לבנק למשכן את הבית במידה ולא תוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא. חתימה על מסמך זה תיעשה בנוכחות נוטריון. אימות חתימה ודאי על מסמך זה הוא חשוב מכיוון שייתכן מצב היפוטטי בו כל אחד יוכל לרשום משכון על רכוש של אזרח אחר ולפתוח בתהליך עיקול על החוב.
 
אישור בן זוג מוכר

במידה ואחד מבני הזוג מוכר נכס שרשום רק עליו ולא על שני בני הזוג, על בן הזוג לחתום על מסמך אישור נוטריוני שמאשר שהנכס נמכר בידיעתם והסכמתם כדי למנוע בעיות עתידיות במקרה של הליכי גירושין, ולמנוע מבני הזוג למכור נכסים שאמורים להתחלק במקרה של גירושים.
 
אימות הסכם ממון

לפני נישואים במידה ובני זוג רוצים לחתום על הסכם ממון, אימות הסכם הממון ייעשה בנוכחות נוטריון ויאומת על ידו, במידה של שימוש בהסכם הממון לאחר מכן ישמש המסמך ראיה משפטית.
 

תעריפי נוטריונים

תעריפים יקבעו על ידי משרד המשפטים: הודעת נוטריונים (שכר שירותים) התשע"א-2011 (פרטים נוספים בכתובת: http://www.justice.gov.il/MOJHeb/Noteryoni)/schar_sherotim_noteryonim.htm)
 
שעת עבודה של נוטריון מחוץ למשרד היא 505 ש"ח לשעה אחת ועוד 156 ש"ח לכל מחצית שעה נוספת או חלק ממנה.
 
אימות הסכם ממון יעלה 345 ש"ח, אימות כל עותק נוסף יעלה 60 ש"ח
 
אימות חתימה של חותם יחיד יעלה 156 ש"ח, כל חותם נוסף עוד 62 ש"ח
 
התעריפים אינם כוללים מע"מ.
 

עורך דין נוטריון הוא עורך בעל ותק של לפחות 10 שנים במקצוע, שעבר הסמכה לשמש כנוטריון, הוא חייב להיות נקי מהרשעות והשעיה מלשכת עורכי הדין. במידה ונמצא מתאים עליו לחתום בספר הנוטריון

01/06/2011    noterion.co.il
פורום נוטריונים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר noterion.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2022 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!