noterion.co.il
כניסה למנהלים

פורום נוטריונים

מנהלי הפורום:
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
עפ"י החוק בישראל רק נוטריון מוסמך לאשר נכונות תרגום של מסמך.
05/11/2018 19:15 שלום הרצל, עפ"י הדין בישראל ( וכנראה במדינות נאורות נוספות ) רק נוטריון מוס
הוצא אישור נוטריוני, לא יעשה הנוטריון ולא ירשה לאחר לעשות שינוי בו ובמסמך שאושר
14/10/2018 11:31 שלום עו"ד אהרוני, תקנה 12 (ד)  לתקנות הנוטריונים קובעת:- " הוצא אישור נוטרי
חתימת ישראלי בחו"ל בפני נוטריון ישראלי
09/01/2019 02:05 האם נוטריון ישראלי יכול להחתים בחו"ל ולאמת חתימה של ישראל השוהה בחו"ל כשהפע
שכר שירותי נוטריונים מפורסם ע"י משרד המשפטים ומתעדכן בתחילת כל שנה
27/05/2019 05:40 שלום אלון, תוכל למצוא את תעריפי שכר שירותי הנוטריונים במרשתת (אינטרנט) בעזר
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון

עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1969. מאז עוסק עו"ד דניאל רותם בפעילות משפטית וציבורית ענפה.

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
04/09/2013 12:17
ביטול יפוי כח     ו    צח צח    

אם נתתי יפוי כוח לזוגתי לשעבר, בתקופה בה היינו ביחד (לא נשואים) אצל נוטריון, כדי לבטל אותו אני צריך לפנות אל אותו נוטריון או אפשרי ללכת לאחר

06/09/2013 20:47

שלום צח,
אתה רשאי לפנות לנוטריון אחר כלשהו כדי לחתום בפניו על הודעת הביטול. אולם אם רוצה שהביטול יהיה אפקטיבי רצוי שתפנה לנוטריון שאימת את חתימתך על יפוי הכח. בנוסף,  רצוי שתשלח למיופת הכח הודעה  בכתב על ביטול יפוי הכח שנתת לה בעבר. את ההודעה מומלץ לשלוח בדואר רשום ( ולשמור את אישור הדואר על קבלת המכתב למשלוח בדואר רשום) או במסירה אישית.

לאחר קבלת ההודעה על ביטול יפוי הכח, הנוטריון שבפניו חתמת על יפוי הכח חייב לרשום על גבי העתק יפוי הכח שנותר ברשותו הערה כי יפוי הכח בוטל. לפיכך, אם הוא יתבקש ע"י מיופת הכח להנפיק העתק של יפוי הכח  תופיע על ההעתק ההערה כי יפוי הכח בוטל.

28/08/2013 17:48
עדים לחוזה     ו    ארז ארז    

במידה ואני עושה חוזה עם שותף ויש לחוזה עדים וכן עורכי דין ישבו עליו, זה לא דורש מאיתנו לקחת נוטריון לאימות נכון?

28/08/2013 18:52

שלום,
אין צורך באימות החתימות על חוזה ע"י נוטריון כדי  לתת תוקף לחוזה.  

26/08/2013 12:38
תקפות צוואה     ו    אורי אורי    

מה התקפות של צוואה רגילה לעומת צוואה עם נוטריון?

27/08/2013 12:55

שלום אורי,

חק הירושה קובע מספר דרכים לעשיית צוואה ( צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים וצוואה בפני רשות ) צוואה בפני נוטריון דינה כצוואה  בפני שופט ומסווגת כצוואה בפני רשות.  סעיף 22 של חוק הירושה קובע 2 יתרונות לצוואה בפני רשות. הראשון,  צוואה שנחתמה בפני רשות חזקה כי היא נעשתה במועד שרשום באישור הנוטריון. היתרון השני הוא כי המצווה אינו חייב לחתום על הצוואה ודי כי הנוטריון רשם את דברי הצוואה שאמר לו המצווה.  לפיכך, גם אדם משותק או גידם או עיוור שאינו יכול לחתום עקב נכותו הפיסית על צוואה, יכול  לערוך צוואה בפני נוטריון או בפני הרשם לענייני ירושה.
להלן נוסח סעיף 22 של חוק הירושה:-

" 22. (א)  צוואה בפני רשות תיעשה על ידי המצווה באמירת דברי הצוואה בעל-פה בפני שופט, רשם של בית משפט או רשם לעניני ירושה, או בפני חבר של בית דין דתי, כמשמעותו בסעיף 155, או בהגשת דברי הצוואה בכתב, על ידי המצווה עצמו, לידי שופט או רשם של בית משפט, רשם לעניני ירושה או חבר בית דין דתי כאמור.

 

 (ב)  דברי הצוואה כפי שנרשמו על ידי השופט, הרשם של בית המשפט, הרשם לעניני ירושה או חבר בית הדין הדתי או כפי שהוגשו לידו, ייקראו בפני המצווה, הוא יצהיר שזו צוואתו, והשופט, הרשם של בית המשפט, הרשם לעניני ירושה או חבר בית הדין הדתי יאשר על פני הצוואה שהיא נקראה ושהמצווה הצהיר כאמור.                                                                                                           (ג)  נכתבה הצוואה בלשון שהמצווה אינו שומע, תיקרא בפניו בתרגום ללשון שהוא שומע, והמתרגם יאשר זאת על פני הצוואה.
(ד)  במקום קריאת הצוואה או תרגומה בפני המצווה יכולה לבוא קריאתה או קריאת תרגומה על ידי המצווה עצמו.
 (ה)  צוואה שנעשתה בפני רשות מותר להפקידה אצל רשם לעניני ירושה. 
  (ו)  צוואה בפני רשות תהיה ראיה לכאורה שהאדם הנקוב בה כמצווה עשה את  
         הצוואה ושנעשתה ביום ובמקום הנקובים בה כיום העשיה ומקומה.
 (ז)  לענין סעיף זה, דין נוטריון כדין שופט.  "

19/08/2013 16:37
לימודים בח"ל     ו    מיה מיה    

אני סטודנטית שרוצה ללמוד בחו"ל, נדרשתי לתרגם תעודת בגרות. השאלה שלי האם הנוטריון מתרגם ומסביר על הציונים בישראל או שאת זה אני אמורה לעשות?

19/08/2013 23:05

שלום מיה,
השירות הנוטריוני מסתכם באישור נכונות התרגום של המסמך המקורי שהוצג בפני הנוטריון. 
 

12/08/2013 16:48
נדל"ן     ו    מיכאל מיכאל    

האם בשביל לקבל ייפוי כוח בתחום נדל"ן אני חייב לפנות אל עורך דין נדל"ן שגם נוטריון או מספיק נוטריון כללי?

13/08/2013 22:07

שלום מיכאל,

הסמכות לאמת חתימה של אדם או תאגיד על מסמך כלשהו ( לרבות יפוי כח ) נתונה עפ"י הדין רק לנוטריון. יש לכלל זה חריג והוא הסמכות שניתנה לעורכי דין  לאשר חתימה על יפוי כח שניתן  לעורך הדין עצמו במסגרת תפקידו של עוה"ד.

כאמור לעיל, כל נוטריון מוסמך לאמת כל חתימה ללא  שום קשר לנושא יפוי הכח. אין התמחות  מיוחדת של נוטריונים בתחום ספציפי כלשהו.  אתה יכול להיעזר בעו"ד או בנוטריון עצמו ( שהוא כמובן גם עו"ד ) כדי לנסח את יפוי הכח  לצרכים שלך. ניסוח יפוי הכח הוא מטלה נוספת שעבורה אתה עשוי להידרש לשלם שכר נפרד מעבר לשכר הנוטריוני שהוא שכר קבוע  המפורט  בתקנות  הנוטריונים שפרסם משרד המשפטים.

05/08/2013 17:23
הסכם ממון     ו    ירון ירון    

ברצוני לעשות הסכם ממון עם בת זוגתי, האם זה מחייב אימות וחתימה של נוטריון או שאין צורך בכך?

07/08/2013 13:34

שלום ירון,
 
לא ציינת אם אתם נשואים או לא. חוק יחסי ממון מחייב קבלת   אישור של ביהמ"ש לענייני משפחה  כאשר בני הזוג נשואים.

אם בני הזוג מבקשים לערוך את הסכם הממון  טרם נישואיהם, האישור טעון אישור של נוטריון. 

30/07/2013 10:09

שלום, אני מיופה הכח שניתן בעת שהמייפה היה צלול. כיום המייפה חולה בדמנסיה ונאמר לי שתוקף הייפוי פג כי המייפה אינו צלול ויש לבקש אפוטרופסות. במקביל נאמר לי שגם כך תוקף הייפוי הינו 10 שנים בלבד. שאלותי: האדם נתן לי יפוי כח כשהיה צלול כי סמך עלי. האין כך על אחת כמה וכמה כשאינו צלול? האם נכון שיש תוקף 10 שנים ליפוי כח כללי נוטריוני? האם יש חובה לבקש אפוטרופסות גם כשיש יפוי כח לאדם שהפך דמנטי? תודה

07/08/2013 13:30

שלום איציק,

תוקפו של יפוי כח ( פרט ליפוי כח בלתי חוזר ) פוקע כאשר מייפה הכח ( השולח ) או מיופה הכח ( השליח ) מאבדים את כושרם לפעול. כמו כן,  יפוי כח פוקע בתום 10 שנים מיום שניתן.

החוק להגנת רכוש מופקד מחייב מתן הודעה למשרד האפוטרופוס הכללי  על כל יפוי כח שנמסר לאחר שחלפו 10 שנים מיום נתינתו.

"מי שנמסר נכס להנהלתו או לשליטתו לטובתו של אחר (להלן – בעל זכות) על פי הרשאה או מינוי או בחזקת נאמן, ימסור לאפוטרופוס הכללי הודעה על כך בכתב, כאמור בסעיפים 3 ו-4, אם עברו עשר שנים מיום ההרשאה, המינוי או תחילת הנאמנות, או מיום שניתנו לו על ידי בעל הזכות הוראות ביחס לנכס או מיום שבעל הזכות הסכים בכתב שהודעה כאמור לא תימסר, הכל לפי המאוחר יותר.תוכן ההודעה
3.    ההודעה תכלול את תיאור הנכס, שם בעל הזכות ומענו הידוע לאחרונה, וכן פרטים על קיום הקשר בין האדם החייב בהודעה ובין בעל הזכות במידה שהם ידועים לו.
זמן ההודעה
4.    ההודעה תימסר תוך ששה חדשים מיום שמלאו עשר שנים כאמור בסעיף 2; מלאו עשר השנים לפני תחילתו של חוק זה, תימסר ההודעה תוך ששה חדשים מיום תחילתו של החוק.
דינו של העובר על סעיף 2
5.    העובר על סעיף 2, דינו – קנס 2000 לירות, ו-500 לירות נוספות לכל חודש שבו נמשכת העבירה; אולם מי שמסר הודעה במועדה ולא כלל בה פרטים מן האמורים בסעיף 3 לא יועמד לדין אלא אם נדרש על ידי האפוטרופוס הכללי למסרם ולא מסרם.
פסילת מינוי או הרשאה מיושנים
6.    (א)  לא תירשם בפנקס מקרקעין, או בכל פנקס אחר המתנהל על פי חיקוק, פעולה שתקפה תלוי ברישום, אם צד לפעולה מיוצג על ידי ממונה או על ידי מורשה על פי מינוי או הרשאה הניתנים לחזרה, ומיום המינוי או ההרשאה עברו עשר שנים, אלא אם הוגשה בכתב הסכמת הממנה או המרשה לפעולה ולא עברה שנה מיום מתן ההסכמה, או אם בית המשפט התיר את הרישום.
           (ב)  אין הוראות סעיף זה באות להכשיר כל פגם במינוי, בהרשאה או בפעולה המונע את הרישום על פי כל דין אחר.
 

25/07/2013 14:59

אני צריכה לחתום על מסמך שמצהיר על כך שהוריי ניתקו איתי קשר, התבקשתי להביא חתימה מנוטריון שיאשר את זאת, איך זה מתנהל ולמה אני צריכה את זה ככה?

07/08/2013 13:19

שלום מיכל,

אינני מכיר את הנסיבות והסיבות שהביאוך להזדקק לאישור על ניתוק הקשר עם הורייך. עליך לפנות לגורם או האדם שדרש ממך את האישור כדי לקבל הבהרות.
אני מניח כי  התבקשת לחתום על הצהרה בפני נוטריון  לפיה קשרייך עם הורייך מנותקים. בכל מקרה, האישור הנוטריוני יתייחס לעובדה כי הופעת בפני הנוטריון והצהרת בחתימתך בפניו על העובדות המפורטות בהצהרתך. האחריות לנכונות האמור בהצהרתך תוטל עלייך בלבד.   

21/07/2013 14:12

שלום,
אני אזדקק בקרוב לאישור חתימתי על ייפוי כוח בצרפתית המיועד לאחי בצרפת......הוא יטפל עבור יבירושה ששנינו היורשים הבלעדיים. אני מבקשת לדעת אל מי לפנות בחיפה ומה העלות הממוצעת,
בתודה
אידה רוזן
roside@dnaik.com

07/08/2013 13:10

הואיל ומדובר בירושה בצרפת והואיל ואחיך מטפל בעניין באמצעות עו"ד בצרפת, את  תצטרכי לשלוח אליו יפוי כח ערוך בשפה הצרפתית. לשם כך תצטרכי לפנות לנוטריון השולט בשפה הצרפתית. אני ממליץ כי עוה"ד  הצרפתי  ישלח אליך את  טופס יפוי הכח  ואת תפני, כאמור,  לנוטריון  כדי שיאשר את חתימתך על יפוי הכח.

באתר לשכת עוה"ד תוכלי למצוא  את פרטיו של  נוטריון בחיפה השולט בשפה הצרפתית.  אגב, נכנסתי לאתר ומצאתי כי  בחיפה יש כ-20  נוטריונים השולטים בשפה הצרפתית.

לאחר אישור חתימתך ע"י הנוטריון תידרש גם הטבעת חותמת אפוסטיל על האישור הנוטריוני. וודאי  כי הנוטריון  ידאג להטבעת אישור האפוסטיל  במזכירות בית המשפט או שאת  תטפלי בקבלת אישור האפוסטיל בבית המשפט  לפני שתשלחי את יפוי הכח לצרפת.
 

18/07/2013 16:35
הסכם הורות     ו    בטי בטי    

אני ובן זוגי רוצים לעשות הסכם הורות, הבנו שאנחנו חייבים נוטריון. איך הוא משפיע על ההסכם והאם זה הכרחי מבחינת בית משפט?

07/08/2013 12:51

שלום בטי,

אינני בטוח כי הבנתי את כוונתך. למה התכוונת במונח "הסכם הורות"?  

אשמח לסייע לך בנושא זה.  את מוזמנת להתקשר אליי טלפונית  כדי שנבהיר  את כוונותיך  והפתרונות המשפטיים  האפשריים.   

15/07/2013 17:42
האם הרוב קובע     ו    אבי אבי    

הוריי נתנו לי יפוי כוח על דירה שברשותם, החלטתי למכור אותה למרות שאחיותי רוצות להשכיר. ייפוי הכוח מצד הוריי, מכריע בקטע הזה או שעצם העובדה שהן שתיים משפיע יותר?

15/07/2013 19:55

שלום אבי,
מה שצריך לקבוע הוא רצונם של ההורים שנתנו לך את יפוי  הכח והם רשאים גם לבטלו בכל עת.  כל עוד אתה פועל כדין כשלוחם של ההורים עליך לפעול לאור השיקול המרכזי שהוא טובתם של ההורים.
כעיקרון, הדין הישראלי מעודד פירוק שיתוף במקרקעין בדרך של מכירת המקרקעין שלא ניתן לפצלם. ברם, במקרה שתיארת המקרקעין הם של הוריך ואתה רק מיופה כוחם. לפיכך, עליך לפעול עפ"י רצונם והחלטתם של שולחיך שהם גם הוריך. 

02/07/2013 18:35
צוואה באנגלית     ו    ליאורה ליאורה    

אם אימי רוצה לעשות צוואה באנגלית, היא חייבת נוטריון דובר השפה שפת אם, או מספיק אנגלית ברמה רגילה?

14/07/2013 17:04

שלום ליאורה,
המחוקק אוסר על נוטריון לעשות פעולה נוטריונית לגבי מסמכים ששפתם אינה נהירה לו. הנוטריון חייב לוודא כי המסמך  לא ישמש חלילה לביצוע פעולה בלתי חוקית או אם
דרוש אישור של אדם או גוף נוסף.
נוטריון האמור לאשר צוואה באנגלית חייב לשלוט בשפה האנגלית ברמה שתבטיח כי הוא הבין את כל האמור בצוואה. 
לא ברור לי  לאיזו רמת ידיעה התכוונת בביטוי "רמה רגילה".  אין צורך בשליטה בשפה האנגלית ברמת שפת אם ובלבד שהנוטריון  שולט היטב  בקריאה וכתיבה בשפה שבה נערכה הצוואה. 

27/06/2013 13:11

שלום רב
האם קיים תוקף לייפוי כח נוטריוני כללי.
אם כן, התוקף לייפוי מלא או רק לסעיפים מסויימים?
האם  התוקף קיים גל לאפשרות חתימה על מסגרת אשרי בחשבון הבנק?
תודה מראש
ענת

27/06/2013 17:08

שלום ענת,

אינני מבין  מה מקור  ספקותייך.  כל יפוי כח שניתן ע"י אדם או תאגיד הוא כשר אם הוא נעשה כדין ואומת כדין. כאשר נוטריון מאמת חתימה על יפוי כח חזקה שהוא נחתם כדין.  התוקף הוא לכל הסמכויות  המפורטות ביפוי הכח. אם ביפוי הכח הוסמך השלוח ( מיופה הכח ) לחתום בשם השולח על מסגרת אשראי בבנק, אזי מיופה הכח  יוכל לחתום בשם השולח ובמקומו על כל מסמך כאמור לעיל  בבנק.   

יפוי כח ניתן לביטול בכל עת אלא אם כן הוא ניתן להבטחת זכויותיו של צד שלישי או השלוח עצמו ( סעיף 14 של חוק השליחות).  יפוי הכח לא יהיה תקף לפעולות ללא תמורה או פשרה או מתנה אם מיופה לא הוסמך לכך במפורש.  

25/06/2013 15:14
ייפוי כח בחברה     ו    לירון לירון    

הגעתי לחברה מסוימת עם יפוי כוח חתום של אימי, מאחר ובעבר היתה לי בעיה עם אחד מהאנשים בחבר'ה, הם החליטו שם שאני חייב יפוי כוח חתום של נוטריון לא פחות, כדי לממש את הבקשה של אימי, שאגב לא יכלה להגיע מסיבות בריאותית. השאלה שלי, האם בכל מצב יכולה חברה לדרוש יפוי כוח עם נוטריון או שיש הגבלה בנושא

25/06/2013 20:14

שלום,

עפ"י הדין הסמכות לאמת חתימתו של אדם היא סמכות יחודית של נוטריון.  י

ידוע גם לי, כמובן,  כי במקרים רבים מסתפקים באימות חתימה בפני פקידים שונים לצרכים ספיציפים כגון חתימה בפני מורשי חתימה בבנקים או אישור חתימות ע"י עו"ד. אולם, אישורים אלו הם לצרכים ספציפים וקיים ספק אם אישורים אלו הם חוקיים.

לכלל הרחב הנ"ל, יש חריג שנקבע בסעיף 91 של חוק  לשכת עוה"ד.  
סעיף 91 הנ"ל קובע:- " יפוי-כוח שניתן בישראל לעורך דין לפעול בתחום הפעולות שיש להן קשר לשירות המקצועי שנותן עורך דין ללקוח, לרבות קבלת כספים ודברים אחרים בשביל לקוחו בענין כזה, שחתימת הלקוח עליו אושרה בכתב על ידי עורך הדין, אינו טעון אישור אחר, על אף האמור בכל דין."
לפיכך, אני ממליץ כי אמך תחתום בפני נוטריון על יפוי כח כללי או ספציפי שיסמיך אותה לייצגה. אגב, שכר הנוטריון עבור אימות החתימה בפניו במשרדו הוא 192 ש"ח כולל מע"מ.

18/06/2013 16:38
יפוי כח     ו    רועי רועי    

הבת שלי החליטה למכור את הדירה שלה. היא חיה באוסטריה ולא מגיעה לארץ. היא התבקשה להגיע לקונסוליה לבצע את העברה, הבנתי שהיא צריכה לחתום על עוד מסמכים, מס שבח וכאלה. האם ניתן לחתום יפוי כוח שאני אעשה את כל זה בשבילה?

19/06/2013 14:34

שלום רועי,

ניתן בהחלט לעשות כל פעולה  משפטית לרבות מכר דירה באמצעות יפוי כח שיאומת ע"י נציג קונסולרי של ישראל בחו"ל. אולם, חתימה על הצהרה למשרד מיסוי מקרקעין ובקשה לקבלת פטור ממס שבח חייבת להיחתם ע"י המוכר\ת  עצמו  בפני הנציג הקונסולרי בחו"ל שכן  ההצהרה כוללת תצהיר המחייב חתימה אישית של המצהיר. משרד מיסוי מקרקעין אינו מוכן לקבל הצהרה של מיופה הכח לצורך הענקת הפטור.

רצוי שייפוי הכח  עליו תחתום בעלת הדירה יהיה בלתי חוזר וזאת לאחר שיהיו ברשותך פרטיהם של הקונים ותוכל לציין ביפוי הכח את כל פרטיהם לרבות שמותיהם המלאים ומספרי  הזהות שלהם.
   

13/06/2013 16:25
צוואה     ו    יורם יורם    

יש לנו עורך דין במשפחה, והוא הציע שסבא שלנו יעשה את הצוואה בפניו. ראשית, האם זה מותר, שנית זה משנה שהוא לא נוטריון?

19/06/2013 11:27

שלום,

יש  מספר דרכים לערוך צוואה בכתב. הראשונה, צוואה בכתב ידו של המצווה. השנייה והשכיחה ביותר, צוואה בעדים והשלישית, צוואה בפני רשות (שופט, דיין או נוטריון ).

עו"ד יכול בהחלט לסייע  ולייעץ בעריכת הצוואה. אולם, מכל בחינה אחרת אין לו סמכות יתר עלפני כל אדם אחר. רק נוטריון מוסמך לאמת כדין את חתימת המצווה בפניו על הצוואה.   

מי שהוא או קרוב שלו  עשויים לקבל טובת הנאה מהצוואה אינו רשאי להשתתף בכל אופן שהוא בעריכת הצוואה.  הואיל ואינני יודע את מידת קרבתו של עוה"ד שהוא בן  משפחתכם  וכן אין לי מושג  מהן כוונותיו של הסבא בנוגע לצוואתו, לא אוכל לחוות דיעה נחרצת לגבי שאלתך אם עוה"ד בן משפחתכם יוכל להיות מעורב בעריכת צוואתו של הסבא.    

09/06/2013 16:58
תביעת זוג נשוי     ו    ניר ניר    

אם אני מגיש תביעה נגד זוג נשוי, הם מחויבים להציג שני תצהירים נפרדים או שהם יכולים להציג תצהיר אחד?

11/06/2013 20:50

שלום ניר,

אין איסור על כך ששני  הנתבעים יחתמו על תצהיר  אחד ובלבד ששניהם חתמו על התצהיר לאחר ששניהם הוזהרו ע"י  עוה"ד  כי עליהם להצהיר אמת.   

05/06/2013 13:47

פורום נוטריונים, נועד לאפשר לכם, גולשים וגולשות יקרים, לקבל את כל התשובות בתחום. צוות המומחים שלנו יענה על כל שאלה בצורה מקצועית וישמח לעזור לכם בכל עניין ועניין.

על מנת שהפורום יתפקד בצורה יעילה ושוטפת, אנחנו מבקשים לנסח את השאלות בצורה ברורה, לשמור על שפה נקייה ולהימנע מהודעות ספאם.

אם יש לכם שאלות, הצעות או בקשות, נשמח לעמוד לרשותכם


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2019 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!