noterion.co.il
כניסה למנהלים

פורום נוטריונים

מנהלי הפורום:
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
שימוש לרעה ביפוי כוח
17/01/2020 09:40 שלום,   אני רוצה לשאול לגבי המצב הבא: לאדם מסוים יש יפוי כוח נוטריוני לע
חוק הנוטריונים מסמיך נוטריונים לאשר נכונות של תרגום מסמך.
22/04/2020 03:05 שלום יאיר, תפקידו של נוטריון הוא לאשר נכונות תרגום של מסמך.  תרגום המסמך ה
חוק הנוטריונים מייחד רק לנוטריונים סמכות לאמת חתימה על מסמך המיועד להישלח לחו"ל
17/02/2020 08:09 שלום דן, בעיקרון הסמכות לאמל חתימה  על מסמך נתונה לנוטריון. אולם, בפועל מש
אימות חתימה
03/02/2020 15:29 האם בשביל אימות חתימה אני חייב לפנות לנוטריון או שאפשר גם לפנות לעורך דין ב
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון

עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1969. מאז עוסק עו"ד דניאל רותם בפעילות משפטית וציבורית ענפה.

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
19/04/2015 17:31

נוטריון נתן אישור לתרגום מסמך שביצע מתרגם פרטי מטעם הלקוח. לימים הסתבר שהיתה טעות בתרגום של המתרגם שעל תצהירו ותרגומו הסתמך הנוטריון. הלקח חוזר לנוטריון ודורש תיקון הטעות. הוצאת אישור חדש. האם עליו לשלם לנוטריון עבור אישור הביטול ועבור הוצאת אישור חדש ? או שהנוטריון צריך לתת אישור ללא גביית תשלום נוסף  ?.

28/04/2015 23:37

שלום,
ועדת הנוטריונים  של לשכת עוה"ד החליטה לפני שנים אחדות להנחות את הנוטריונים לא לגבות שכר עבור אישור נוטריוני חלופי עקב טעות של הנוטריון.  ברם, בשאלתך אתה מתייחס לטעות של המתרגם בתרגום המסמך ואתה ציינת במפורש כי הטעות איננה טעותו של הנוטריון. לא ברור לי על סמך מה יוכל עתה לתת אישור חדש. האם יעשה זאת שוב על סמך תצהיר חדש של המתרגם שהוכח כי טעה באישורו הקודם? או שמא יעשה זאת על סמך אישורו של מתרגם אחר. המחוקק לא התייחס כלל למקרה כמו זה שפירטת. ולמיטב ידיעתי גם ועדת הנוטריונים לא פרסמה הנחיות למקרה כמו זה שהעלית  בפורום. לפיכך, אני סבור כי הנוטריון זכאי לדרוש שכר מלא עבור האישור החדש.  כמו כן אני סבור כי  המתרגם  שטעה אחראי  לפצות את הלקוחות בגין נזקיהם  בגלל  טעותו.

17/04/2015 12:35

אנו יוצאים לחו"ל עם נכדינו לטיול בר מצווה האם יש צורך באישור נוטריוני מהוריהם
דני קצב
kdany@012.net.il

28/04/2015 22:55

שלום דני,
לא ידוע לי על נוסח מיוחד. כל מה שדרוש זה מכתב ברור וחד-משמעי  חתום ע"י שני ההורים של הקטינים המעיד על הסכמתם  המפורשת של הורי הקטינים ליציאתם של הקטינים לחו"ל  בלוויית קרוביהם. כדי להסיר כל ספק רצוי שעו"ד או נוטריון יאמת כי ההורים חתמו בפניו על מכתב ההסכמה.  הואיל  וגם בחו"ל פקיד כלשהו במעבר גבול כלשהו עלול לדרוש אישור כזה, רצוי לנסח את המכתב באנגלית או להכין נוסח נוסף גם באנגלית כדי שהסבים יוכלו להציגו אם מסמך כזה יידרש. אישור אפוסטיל ניתן רק לצורך אישור כשירותו של נוטריון או לצורך אישור מסמך רשמי שהוצא ע"י המדינה או אחת מרשויותיה.  

24/03/2015 18:20
שינויים בצוואה     ו    יעל יעל    

שלום לכולם.

אני צריכה לערוך את הצוואה הנוכחית לאבי לשם שינויים אחרונים. הוא אדם זקן ואינו יכול לחתום בעצמו, ולא שומע כבר טוב באוזן, האם צריך להביא אותו בפני נוטריון שישאל אותו לאמיתות הדבר?
כי זו קצת בעיה.
האם זו הדרך היחידה?


תודה ויום טוב,
יעל01/04/2015 10:48

שלום יעל,
סעיף 35 של חוק הירושה קובע:- ".  הוראת צוואה, פרט לצוואה בעל-פה, המזכה את מי שערך אותה או היה עד לעשייתה או לקח באופן אחר חלק בעריכתה, והוראת צוואה המזכה בן-זוגו של אחד מאלה - בטלה.". עליך להקפיד לא לקחת חלק בעריכתה של הצוואה. כלומר, את רשאית להתקשר עם נוטריון ולהזמין אותו לפגישה עם אביך. אולם, אסור לך להיות נוכחת בפגישתו של אביך עם הנוטריון וכן אסור לך להורות לנוטריון מה לכתוב בצוואה אפילו אם מה שתאמרי משקף את רצונו של אביך. הנוטריון  חייב לשמוע מאביך במפורש ובאופן ברור מה הוא רוצה שיעשה ברכושו לאחר פטירתו. תקנות הנוטריונים אוסרות על נוטריון לתת אישור אם המצווה "מאושפז בבית חולים או מרותק למיטתו" אלא אם תימסר לו תעודת רופא המעידה כי המצווה בהכרה מלאה, בדעה צלולה, אחראי למעשיו וכשיר לצוות בפני נוטריון.  תעודת הרופא תבטיח כי המצווה היה כשיר לצוות אם תוגש התנגדות למתן צו קיום לצוואה  לאחר פטירת המצווה.

30/03/2015 17:57

התגרשתי לפני שנתיים ורכשתי דירת מגורים בה אני מתגוררת עם בני הבגיר.
אחרי זמן מה, הכרתי מישהו והפכנו לזוג. אנו מתגוררים בדירה שלי.
אני רוצה לכתוב צוואה, ובה לדאוג לבן זוגי כך שאם יקרה לי משהו הוא יוכל להמשיך לגור בדירה, אבל אני רוצה שבבוא היום בני יירש את הדירה, ולא רוצה שיווצר מצב שבו בן זוגי מוכר את הדירה או נותן אותה במתנה כך שלבן שלי לא תישאר הדירה.
קראתי שאני יכולה להשתמש בסעיף 42 לחוק הירושה ולצוות את הדירה לבן זוגי בצוואה, ואח"כ בבוא יומו, לצוות אותה לבני בחזקת יורש לאחר יורש. האם ההסדר הזה סגור הרמטית? או שכאשר בן זוגי יירש את הדירה יוכל למוכרה או לתיתה במתנה?
מה עושים כדי להבטיח שבני יזכה בבוא היום בדירה לאחר שבן זוגי ואני לא נהיה פה יותר?

31/03/2015 18:05

שלום מיכל,
שאלתך נוגעת לתחום דיני הירושה.  אם תצווי את הבעלות בדירה לבן זוגך, יש סיכון כי הוא יוכל למכור אותה או לעשת בזכויותיו בדירה עסקה שתפגע ברצונך להורישה לבנך. כך לדוגמא, יוכל היורש הראשון למשכן את זכויותיו בדירה לטובת בנק או צד שלישי והיורש השני (בנך)לא יירש דבר או שיירש דירה שיהיה עליה שעבוד. 

המלצתי היא כי תצווי את הבעלות בדירה לבנך וכן תוסיפי בצוואתך הוראה מפורשת שתאפשר לבן זוגך לגור בדירה כל זמן שירצה בכך  בלי שתחול עליו חובה לשלם דבר לבנך תמורת מגוריו בדירה. כמו כן תצווי כי בנך לא יהיה רשאי לעשות עסקה כלשהי בדירה כל ימי חייו של בן זוגך. תוכלי להוסיף בצוואתך הוראות נוספות אם תרצי בכך כגון איסור על בן זוגך לגור בדירה עם בת זוג כלשהי או התנייה כי יהיה עליו לשלם את הארנונה, דמי השימוש במים ו"מיסי" ועד הבית במשך כל תקופת החזקתו בדירה.   

01/04/2015 08:19

האם כדאי יהיה גם לרשום הערת אזהרה לטובת בני? או שברגע שאני מורישה לו את הדירה, היא פשוט תעבור על שמו בבוא היום באמצעות הצוואה.
תודה וחג שמח.

01/04/2015 09:35

שלום מיכל,
הערת אזהרה מיועדת להבטיח זכויות של זכאי או נהנה ולהגביל את זכויותיו של הבעלים כדי להבטיח  את ביצוע התחייבותו כלפי צד ג'.
כל עוד את הבעלים של הדירה אין שום סיבה להגביל את זכויותיך לעשות בדירה כרצונך.  הצוואה מיועדת להבטיח כי לאחר פטירתך יבוצע רצונך ע"י יורשיך והזוכים עפ"י צוואתו. כלומר, אין צורך ברישום הערת אזהרה כלשהי.

29/03/2015 21:41

האם כאשר הוציא נוטריון אישור תרגום תעודה כלשהי והתברר שהיתה טעות בתרגום התעודה שביצע מתרגם פרטי מטעם הלקוח, מה על הנוטריון לעשות ? האם עליו לבטל את האישור בתשלום שכרו הנוטריוני על הביטול וכן להוציא אישור חדש בתשלום רגיל. האם הוא חייב לבטל לבקשת הלקוח את האישור לצורך תיקון הבעיה שיצר המתרגם או שניתן לא לבטל לו אלא להוציא לו אישור חדש ? תודה על התשובה ויישר כוח.

06/02/2014 12:33
תעודת נישואין     ו    ג'ף ג'ף    

מתברר שהנוטריון תרגם לא נכון תעודת נישואין. איך אפשר לתקן את זה?

11/02/2014 20:26

שלום,
אם אכן הנוטריון טעה באישור נכונות התרגום, עליו לבטל את המסמך השגוי ולהוציא במקומו מסמך חדש מתוקן. הנוטריון אינו צריך לגבות שכר עבור האישור המתוקן ועליו לציין כי לא גבה שכר עקב טעות הנוטריון באישור הקודם.

תקנה 12  (ד) לתקנות הנוטריונים קובעת:- "הוצא אישור נוטריוני, לא יעשה הנוטריון ולא ירשה לאחר לעשות שינוי, ביטול  או מחיקה בו ובמסמך שלגביו ניתן האישור.". 

29/03/2015 21:35

אם הטעות בתרגום אינה של הנוטריון אלא של המתורגמן מטעם הלקוח. האם גם אז צריך הנוטריון לבטל את האישור שהוציא ועל חשבונו להוציא אישור חדש ? אם שעליו לבטל האישור בתשלום ולהוציא בתשלום אישור חדש ?

03/03/2015 11:43
תרגום נוטריוני     ו    גיל גיל    

אני זקוק לשירותי תרגום נוטריוני מהשפה הרומנית לקראת מעבר לרומניה. האם אני צריך למצוא נוטריון בארץ או ברומניה?

06/03/2015 14:14

שלום גיל,

לא פירטת אילו מסמכים ברצונך לתרגם לרומנית. התשובה לשאלתך תלויה  בפירוט המסמכים שברצונך לתרגם ולאיזה צורך אתה מבקש לרגם אותם לרומנית. אם תפרט, אוכל להשיב לשאלתך.

17/02/2015 15:40

שלום - אני צריך נוטריון ישראלי להחתים לקוח שנמצא בלונדון על מסמכים - תצהיר יפוי כח - באופן דחוף בתקופה הקרובה  איך אני מאתר - אשמח אם מישהו יודע על מישהו שנמצא או נוסע שיצור קשר
תודה ויום טוב

18/02/2015 13:46

שלום דניאל,
אין איסור בדין הישראלי על נוטריון ישראלי לתת שירות נוטריוני בחו"ל ובלבד שהדבר אינו אסור עפ"י דין המדינה הזרה. איני יכול לתת לך תשובה מוסמכת אם הדין  בבריטניה מתיר או אוסר  פעילות של נוטריון זר - שלא הוסמך עפ"י הדין בבריטניה - לפעול במסגרת תפקידו בבריטניה.
ברם,  מדוע לחפש נוטריון ישראלי שיסע ללונדון ?   כל קונסול של ישראל בחו"ל לרבות הקונסול בלונדון  מוסמך עפ"י הדין הישראלי להעניק שירותים נוטריונים   במקום כהונתם.  עליך לשלוח את המסמכים לאדם אשר אמור לחתום עליהם  והוא יוכל לפנות  לקונסוליה הנמצאת בבניין השגרירות הישראלית בלונדון ולחתום עליהם בפני נציג קונסולרי של ישראל. את  כתובת הקונסוליה ושעות הקבלה תוכל למצוא בקלות  ברשת האינטרנט. בהצלחה. 

18/02/2015 14:38
נוטריון בלונדון     ו    דניאל דניאל    

תודה - אני מודע לאפשרות של שימוש בקונסוליה בלונדון - אבל מנסיון הדבר כרוך בטרחה ונלאצים להמתין זמן רב לעתים רק כדי לקבל פגישה וכו '- במקרה דנן הדבר דחוף ואם כן אם היה נוטריון זמין הדבר היה לכאורה הרבה יותר קל......רציתי לברר אם יש נוטריון זמין בלונדון וגם נברר אם הדין שמה אוסר - למיטב ידיעתי אין איסור כזה אבל בכל זאת הענין כנראה טעון בירור
תודה

18/02/2015 18:09

שלום דניאל,
בעוד כשבועיים עומדת לצאת ללונדון משלחת גדולה (יחסית) של עו"ד ממחוז ת"א והמרכז של לשכת עוה"ד. סביר להניח כי  חלקם מוסמכים גם כנוטריונים. רשימת המשתתפים מצויה  בועד מחוז ת"א של לשכת עוה"ד. יתכן שתוכל לקבל פרטים של המשתתפים ולמצוא מביניהם נוטריון שיסכים לתת לך את השירות המבוקש. בהצלחה. 

18/02/2015 18:17
תודה     ו    דניאל דניאל    

תודה רבה דניאל - אני בהחלט אבדוק את האפשרות הזאת - בברכה דניאל

14/02/2015 20:20
חיפוש נוטריון     ו    רוני רוני    

רציתי לדעת מה אני צריך לבדוק כשאני בוחר נוטריון? איך אני יכול לדעת שהוא אכן מוסמך לתת לי שירותים 

18/02/2015 13:56

שלום רוני,
כל נוטריון חייב לקבל רישיון לעסוק  כנוטריון. הרישיון מתחדש בכל תחילת שנה קלנדרית כנגד תשלום אגרה שנתית. אתה רשאי לבקש מהנוטריון להציג בפניך את רישיונו.  אם יש לך יסוד לחשש כי מי שהציג את עצמו  בפניך  לא הוסמך כנוטריון או שתוקף רישיונו פקע מסיבה כלשהי, אתה יכול לבדוק אם הנוטריון מוסמך לפעול בתפקיד נוטריון במחלקה לרישוי נוטריונים במשרד המשפטים בירושלים או בלשכת עוה"ד. 

01/12/2014 09:58
תרגום נוטריוני     ו    יהונתן יהונתן    

שלום.
שמי יהונתן ואני כרגע נמצא בתהליכים משפטיים ארוכים ושוחקים.
נתבעתי ע"י חברה בע"מ שטענו שרכשתי מהם מוצר. הטענה שלי היא שבכלל לא הייתי בארץ בזמן הרכישה ויותר מזה העסקה לא מופיעה בפירוט כרטיס האשראי, העברה בנקאית (למען הסדר הטוב אי אפשר לשלם במזומן בגלל שמחיר המוצר הוא גבוה מאוד וגם לא ניתן לרכוש מוצר זה באינטרנט) 
יש לי את כל המסמכים כולל כרטיסי הטיסה+קבלה מהמלון בו נכחתי.
השאלה שלי היא האם אני צריך לתרגם את המסמכים (כרטיס טיסה, קבלה מהמלון) תרגום רגיל (הכוונה לא תרגום נוטריוני) או שאני חייב להעביר אותם לנוטריון שעושה גם תרגום נוטריוני?

29/01/2015 09:25
לפי דעתי     ו    דליה דליה    

לפי דעתי תרגום נוטוריוני לא הכרחי כאן.
בהצלחה

10/03/2014 21:43
הסכם ממון     ו    עדי עדי    

האם חתימת נוטריון על הסכם ממון תהיה מספיקה בכדי שההסכם יהיה חוקי או שצריך עוד משהו? תודה

11/03/2014 00:07

סעיף 2 סעיף קטן (ג1 ) של חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע:-
"  (ג1) הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין יכול שיאומת בידי נוטריון לפי חוק הנוטריונים, תשל"ו-1976, ובלבד שהנוטריון נוכח שבני הזוג הניצבים בפניו עשו את ההסכם בהסכמה חופשית ובהבינם את משמעותו ותוצאותיו."

כאמור, אין צורך באישור נוסף  להסכם ממון שנכרת ונחתם בפני נוטריון ע"י בני זוג שחתמו על ההסכם לפני נישואיהם. 

11/01/2015 11:23
שינוי הסכם ממון     ו    גלעד גלעד    

האם שינוי בהסכם ממון לאחר הנישואין יכול להעשות רק ע"י נוטריון או שצריך לאשר באמצעות בית משפט?

13/01/2015 13:16

שלום גלעד,
הסמכות לאשר הסכם ממון לרבות כל שינוי בו  בין בני זוג לאחר נישואיהם מסורה אך ורק  לביהמ"ש לענייני משפחה.

15/12/2014 09:32
מה ההבדל?     ו    יובל יובל    

מה ההבדל בין תרגום משפטי לתרגום נוטריוני?
זה משנה מבחינת בית המשפט?

07/01/2015 23:47

שלום יובל,
אינני יודע מהו תרגום נוטריוני.  תפקידו של הנוטריון הוא לאשר בחתימתו ובחותמו כי הנוסח המתורגם הוא תרגום נאמן ונכון של נוסח המסמך המקורי. אישור כזה הוא אחד התפקידים שהמחוקק  מסר לסמכותם הבלעדית של נוטריונים.  כל אדם ( לרבות מי שהוסמך לנוטריון ) השולט בשתי השפות - שפת המסמך המקורי ושפת התרגום רשאי לתרגם מסמך. ברם, התרגום  איננו "תרגום נוטריוני"  שכן אין מושג כזה אפילו אם התרגום נעשה ע"י נוטריון.  כך למשל גם מאכל שהכין נוטריון לעצמו או למי מבני ביתו או לידידו לא יכונה "מאכל נוטריוני".  תפקידו של הנוטריון בתוקף סמכותו היחודית הוא לאשר  לאחר שווידא את נכונות התרגום כי הנוסח המתורגם המצורף לאישורו הוא תרגום נכון של המסמך המקורי.    

07/12/2014 01:10

שלום
אני וגרושתי ( לציין זה לפני זמן רב) בהסכם הגירושין הדירה עמדה למכירה ואפשרות לאחד מאיתנו לרכוש אותה.
רכשתי אותה ושילמתי את מלוא חצי שוויה של הדירה לגרושתי. 
בהסכם מכר נקבע כי גרושתי תחוייב להעביר את הדירה על שמי מאחר וכבר אין לה חלק בנכס. 
עברו שנים מאז, מאחר ורציתי לרכוש לבני דירה ולשעבד דירה זו הנ"ל כהון עצמי, נתקלתי בבעיה לתדהמתי כי הדירה עדיין לא רשומה על שמי בטאבו. 
לציין כי אותו עו"ד שערך את חוזה המכר, נפטר ממחלה ואת המוכרים לא ניתן לאתר.
(אותם מוכרים שמכרו את הדירה לי ולגרושתי שכבר הספיקו להתרגש אז).
בנסח הטאבו שהוצאתי נכון להיום, ישנה הערת אזהרה סעיף 126 המוטב - בנק לפתוח למשכנתאות  - לאותם בעלים הקודמים שמכרו את הדירה.
והערת אזהרה סעיף 126 המוטב - משכן בנק הפועלים למשכנתאות  - אני וגרושתי הקונים . 
בידיי יש מסמכים כגון: 
נסח טאבו - רישום מפנקס בתים משותפים.
חוזה גירושין.
מסמכים הקשורים לרכישה ותשלומים /אגרות רכישה /תשלומי עו"ד / יפוי כוח נטריוני  ונוספים.
חוזה מכר מהמוכרים הקודמים. 
חוזה מכר ביני לבין גרושתי על תשלום חצי מהדירה ששולם לה.
מכתב מבנק משכן על סיום תשלומי המשכנתא הרובצת על הנכס. 

אשמח להיפגש ולקבל ייעוץ / הכוונה וטיפול עד לתהליך סיום רישום הנכס על שמי. 

תודה, 
רמי  
נייד - 054-321119723/06/2014 09:33

בוקר טוב, 
הוריי יוצאים עם הילדיי לחו"ל  לטיול של שבועיים. אני יודעת שמבחינת החוק דרכונים זה כבר הסכמה שלנו כהורים לנסיעה.  אבל בשנה שעברה עשה בלאגן בבן גוריון ודרשו אישור חתום ומאושר ע"י עו"ד. האם יש ניסוח מסוים? האם אני יכולה להדפיס את המכתב שלי ולגשת לבית הדין ולקבל אפוסטיל או שזה דברים שונים לגמרי. תודה רבה.

26/06/2014 10:35

שלום מילה,
לא ידוע לי על נוסח מיוחד. כל מה שדרוש זה מכתב ברור וחד-משמעי  חתום ע"י שני ההורים של הקטינים המעיד על הסכמתם  המפורשת של הורי הקטינים ליציאתם של הקטינים לחו"ל  בלוויית קרוביהם. כדי להסיר כל ספק רצוי שעו"ד או נוטריון יאמת כי ההורים חתמו בפניו על מכתב ההסכמה.  הואיל  וגם בחו"ל פקיד כלשהו במעבר גבול כלשהו עלול לדרוש אישור כזה, רצוי לנסח את המכתב באנגלית או להכין נוסח נוסף גם באנגלית כדי שהסבים יוכלו להציגו אם מסמך כזה יידרש. אישור אפוסטיל ניתן רק לצורך אישור כשירותו של נוטריון או לצורך אישור מסמך רשמי שהוצא ע"י המדינה או אחת מרשויותיה.  

26/06/2014 10:39
תודה רבה.     ו    מילה מילה    
02/12/2014 18:17

חיפשתי גם אני מידע בנושא ומצאתי מישהו שהוא עו"ד ונוטריון עם תשובות מקצועיות ומספקות.
תודה!!!!

12/11/2014 09:43
כמה אמור לעלות     ו    מנחם מנחם    

שלום לפני כמה חודשים אימי נפטרה.
חשוב לציין כי אימי היא ילידת אנגליה ולעולם לא עזבה את אנגליה למרות שאני ואחיי הגרנו לישראל.
לאחר זמן מה פתחנו את הצוואה שלי ולפי מה שהבנתי מעורך דין באנגליה רצוי למצוא חברת שירותי תרגום ולתרגם את הצוואה לעברית
השאלה שלי היא כמה צריך לעלות.>תרגום נוטריוני והאם הוא קביל בכל מדינה?

16/11/2014 16:06

שלום מנחם,

להלן תעריף שירותי הנוטריונים עבור אישור נכונות התרגום של הצוואה לשפה העברית:-
(א)      אישור נכונות של תרגום –
(1)   עד מאה המילים הראשונות בתרגום                                    208
(2)   לכל מאה מילים נוספות או חלק מהן, עד אלף מילים             166
(3)   לכל מאה מילים נוספות או חלק מהן, מעל אלף המילים הראשונות     80
(ב)  ניתן במעמד אחד יותר מאישור אחד לאותו תרגום, לכל אישור נוסף על האישור 
       הראשון  -      66
התעריף הנ"ל הוא תעריף אחיד ומחייב  ואסור לנוטריון לסטות ממנו. לסכומים הנ"ל בשקלים יש להוסיף מע"מ כדין.

השירות הנוטריוני אינו כולל את עלות התרגום. התרגום יכול להתבצע ע"י כל אדם הבקיא בשפת המקור ובשפת התרגום.  כל מתרגם רשאי לקבוע את שכרו עפ"י ראות עיניו. כלומר, עלות התרגום נתונה לאפשרות של מו"מ בין הלקוח למתרגם.

צו קיום צוואה שניתן - אם ניתן - בחו"ל איננו תקף בישראל.  לפכך, אם אמכם המנוחה השאירה אחריה נכסים בישראל תזדקקו לצו קיום צוואה שיינתן ע"י הרשם לענייני ירושה או בית המשפט לענייני משפחה בישראל.    

תוקפו של האישור הנוטריוני תקף בישראל. יתכן כי הוא יקובל גם במדינה אחרת אם הדבר אינו נוגד את הדין במדינה האחרת ובלבד שלאישור הנוטריוני יינתן גם אישור אפוסטיל.  

07/09/2014 17:14
תשלום לנוטריון     ו    עמי עמי    

האם קיימים מצבים בהם נוטריונים יגבו סכומי כסף גבוהים יותר עבור השירותים מהמחירים אשר מפורסמים?

07/09/2014 23:29

שלום עמי,
נוטריון אינו רשאי לגבות שכר נוטריוני החורג מהשכר הנוטריוני שנקבע ע"י משרד המשפטים בתקנות שכר הנוטריונים. שכר זה  מתעדכן אחת לשנה בתחילתה של כל שנה קלנדרית.
נוטריון  שהשכר שדרש או גבה חורג מהשכר הקבוע בדין אשם בעבירת משמעת וצפוי לעמוד לדין משמעתי. סעיף 34 של חוק הנוטריונים קובע כדלקמן:-

עבירות משמעת
34.   נוטריון אשם בעבירת משמעת אם –
(1)   עבר על כללי האתיקה המקצועית כפי שנקבעו בפרק ה';
(2)   לא קיים את המוטל עליו לפי הוראות חוק זה והתקנות שהותקנו לפיו או התרשל בקיום המוטל עליו כאמור;
(3)   עשה במילוי תפקידיו כנוטריון פעולה שלא היה מוסמך לה בחיקוק;
(4)   נתן אישור שידע או היה חייב לדעת שהוא כוזב;
(5)   גבה או דרש בעד שירותיו שכר שהוא למעלה מן הקבוע מכוחו של חוק זה, או גבה או דרש, ללא טעם מספיק, שכר שהוא למטה מן הקבוע מכוחו של חוק זה;
(6)   הורשע, בישראל או מחוצה לה, בעבירה שיש בה משום קלון.

28/07/2014 14:52
תרגום נוטריוני     ו    ארבל ארבל    

היי אני מחפש מישהו לתרגום נוטריוני

28/07/2014 22:09

שלום ארבל,

אינני מכיר את החברה לגביה שאלת. תרגומים צריכים להיעשות ע"י אנשים הבקיאים  לפחות בשפות הרלבנטיות כלומר שפת המקור ושפת התרגום. אני ממליץ כי תוודא מי המתרגם ומידת בקיאותו בשפות הרלבנטיות.  

25/06/2014 14:26

האם נוטריון ישראלי יכול לבצע פעולה נוטריונית בחו"ל (אימות חתימה) מקום בו החותם אינו יכול להגיע לקונסוליה הישראלית והוא מבקש לזמן את הנוטריון מהארץ

16/05/2014 01:05
אפוסטיל על צוואה     ו    מירי מירי    

שלום ברצוני לשאול האם אפשר לשים חותמת אפוסטיל משרד החוץ על צוואה מקורית (לא נוטריונית )וגם על צו קיום צוואה?

18/05/2014 11:23

שלום,

אישור אפוסטיל של משרד החוץ ניתן רק למסמכים רשמיים של המדינה לרבות רשויות וגופים הכפופים לה או מהווים חלק ממנה.

ניתן בהחלט לקבל אישור אפוסטיל של משרד החוץ לצו קיום צוואה שניתן ע"י  הרשם לענייני ירושה או ביהמ"ש לענייני משפחה או ביה"ד הרבני האיזורי שכן כל אלו הם אורגנים של המדינה.  צו קיום הצוואה כולל גם את הצוואה שהיא חלק בלתי נפרד של הצו.

הצוואה כשלעצמה איננה מסמך של המדינה או אחת מהרשויות שלה. לפיכך, לא ניתן לקבל אישור אפוסטיל על הצוואה כשהיא בנפרד מצו קיום הצוואה.
 

14/05/2014 16:09
תצהיר     ו    דוד דוד    

האם ישנן נסיבות אשר בגינן בית המשפט יכול לבטל או לפסול תצהיר? למשל חשש קירבה של המצהיר כלפי הנושא או הנשוא אשר הוצהר וכדומה...

14/05/2014 17:43

שלום,

תצהיר הוא למעשה עדות בכתב של המצהיר. אין מניעה או איסור על המצהיר להעיד על כל דבר ועניין שהוא יודע אותו מידיעה אישית שלו כשם שאין איסור להעיד על עניינים של המצהיר עצמו או בקשר לעניינים שיש לו בהם אינטרסים. ברור כי כאשר המצהיר מעיד אודות עניינים שבהם יש לו או לקרוב שלו אינטרס אישי  ביהמ"ש יתחשב בעובדה זו בעת שישקול את מהימנותה של העדות. 

14/05/2014 18:00
תצהיר     ו    דוד דוד    

האם אין התיחסות במשפט האזרחי לעניין פסולי עדות? אנשים שמתוקף נגיעתם האישית עדותן נשללת על הסף. למשל כמו במשפט העברי :קרוב.אוהב. שונא וכו...


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2020 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!