noterion.co.il
כניסה למנהלים

פורום נוטריונים

מנהלי הפורום:
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
שאלתך אינה נוגעת לדיני נוטריונים. עליך לתבוע את המנכ"ל שנתת לו ייפוי כוח.
02/05/2020 21:54 שלום נעמי, פנייתך אינה נוגעת לדיני נוטריונים. פורום זה מיועד לייעץ  בשאלות
מצווה רשאי לבקש כי עו"ד או נוטריון שסייע לו לערוך את צוואתו ימונה למנהל עזבונו
07/10/2019 03:06 שלום פתחי, מנהל עזבון הוא תפקיד ולא טובת הנאה!  לתפקיד מנהל עזבון מוסמך למנ
תעריף נוטריון
24/03/2020 13:11 היי, רציתי לדעת איך נקבע תעריף נוטריוני, מי קובע אותו ואיפה אפשר לראות את ה
תעריך שירותי נוטריון
29/06/2020 18:01 אני יודע שיש תעריף מסודר עם מחירים קבועים לשירותים של נוטריון. השאלה שלי אם
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון

עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1969. מאז עוסק עו"ד דניאל רותם בפעילות משפטית וציבורית ענפה.

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
20/02/2017 11:58
יפוי כח     ו    בנצי בנצי    

שלום, אני נוסע לתקופת זמן לא מוגבלת לחו"ל, ורוצה לתת יפוי כח כללי להורים שלי ולאחותי על הרכוש שלי בארץ. האם זה אפשרי לתת ייפוי כוח לכמה אנשים? תודה, 

21/02/2017 00:10

שלום,
אתה רשאי להסמיך מספר אנשים להיות שלוחיך באמצעות ייפוי כוח.  כדי למנוע תקלות רצוי שתקפיד על ניסוח נכון של ייפוי  הכוח. עליך לוודא כי כל אחד ממיופי הכוח יוכל לפעול בנפרד וכן לציין בייפוי הכוח את מספרי הזהות לצד שמותיהם של כל האנשים שאתה רוצה להסמיך לייצג אותך.  

12/02/2017 17:46
אישור אפוסטיל     ו    רתם רתם    

תושב חוץ (פלורידה) צריך לאמת את חתימתו על מסמכים משפטיים (תצהיר ויפוי כח), לצורך בית משפט וטאבו בישראל. אם הוא רוצה לעשות את זה בפני נוטריון ואח"כ אפוסטיל, הוא יכול לחתום על מסמכים בעברית למרות שהנוטריון שיאמת את חתימתו לא דובר עברית? שאלה נוספת: אם הוא יזדהה באמצעות דרכון אמריקאי בלבד (בהנחה שאין לו ת.ז. ישראלית במקום הימצאו בחו"ל), איך זה יתפוס לטאבו בישראל, הרי הוא בעלים של קרקע בישראל שרשומה על שמו לפי ת.ז. ישראלית?

12/02/2017 23:14

שלום,
הלקוח תושב החוץ יכול וצריך לחתום על כל המסמכים שהוא נדרש לחתום לצורך העברת נכסי המקרקעין שלו המצויים בישראל בפני קונסול ישראל במיאמי. הקונסול שולט, כמובן, בשפה העברית. אם ללקוח יש דרכון ישראלי שבו מצוין גם מספר הזהות שלו הוא יוכל להזדהות באמצעות הדרכון הישראלי. אם אין לו מסמך זיהוי ישראלי ( דרכון או תעודת זהות)  הוא יוכל להצהיר על זהותו ומספר תעודת הזהות שלו בתצהיר שייחתם בפני הקונסול של ישראל.  שימו לב כי התצהיר חייב לפרט, בין היתר,   כיצד רכש הלקוח את הנכס, ממי הוא רכש אותו  ואת פרטי זהותו.  קיים נוסח קבוע לנושא זה בהוראות הנוהל של הממונה על מרשם המקרקעין. כמו כן יידרש תצהיר של אדם נוסף שיאשר כי הלקוח הנ"ל הוא אכן הבעלים של הנכס. הלקוח תושב החוץ יצטרך לחתום על טופס ההצהרה וכן על בקשה לפטור ממס ( אם הוא זכאי לפטור)  בפני הקונסול בחו"ל . 

24/01/2017 09:05

שלום, אני פרודה מבעלי כבר 10 שנים.
אנחנו מתגוררים בנפרד וגם לפני זה, ב 15 השנים שקדמנו ל10 השנים האחרונות היינו יחד און אנד אוף...אני התגוררתי בחיפה והוא בתל אביב והגיע רק בסופי שבוע.
יש לנו ילדה משותפת בת 24.
אין לנו חשבונות בנק משותפים ולא ניהלנו משק בית משותף כמעט אף פעם (אולי בשנה הראשונה לנישואינו), אני שילמתי את כל החשבונות לבד, על בית הספר הפרטי שהבת שלי הייתה רשומה אליו גם שילמתי לבד...על הכל כולל הכל.
לאחרונה רכשתי דירה בכוחות עצמי, מכסף אישי שלי,היא רשומה על שמי ואני רוצה לרשום צוואה ולהוריש לאחר מותי את הדירה אך ורק לבת שלי (הבת המשותפת שלנו).
האם זה אפשרי? אני צריכה את האישור שלו לשם כך? (ראוי לציין שהוא לא יודע שרכשתי דירה או בכללי היכן אני מתגוררת...אנחנו לא בקשר כבר שנים ואני לא רוצה שיידע מכלום).
ברגע שאני אלך לעו"ד ואכתוב צוואה...זה ייצור בעיה? צריך איזשהו אישור ממנו או שאני צריכה להכין איתי מסמך כלשהו?.
דאגתי הנוספת היא שיש לו בן נוסף מנישואים קודמים, האם הוא יכול לדרוש חלק מהדירה?
האם "בעלי" יכול לדרוש חלק כלשהו מהדירה?

24/01/2017 22:46

שלום דאלי,
ראשית צוואה היא מסמך אישי אשר רצוי לשמור את תוכנה בסוד. עוה"ד אשר יסייע לך לערוך אותה חייב לשמור את תוכנה בסוד ואסור לו למסור מידע כלשהו אודותיה לאיש כל עוד תהיי בחיים. 
עפ"י המידע שפירטת, אני סבור כי לבעלך אין זכות כלשהי בדירה שרכשת מהכספים שלך. לפיכך אינך חייבת להודיע לו על תוכן צוואתך  או אפילו ליידע אותו  כי כתבת צוואה. לבעלך אין זכות למנוע ממך לעשות בדירתך כרצונך.

כידוע לך, חוק הירושה קובע כי בעלך יירש  מחצית מכל רכושך אלא אם כן תצווי את רכושך לאחר או אחרים. כלומר, מסיבה זו את חייבת לערוך צוואה.

כאמור, אינך צריכה ליידע את את בעלך על כוונתך לערוך צוואה ואף רצוי שתשמרי עובדה זו בסוד כדי למנוע  מבעלך ללחוץ עליך לשנות את הוראות צוואתך.

אני ממליץ לך להיעזר בעו"ד המתמחה בדיני ירושה כדי להבטיח כי הצוואה תיערך כדין.
כמו כן, קיימת אפשרות להפקיד את צוואתך בכספת בלשכת הרשמת  לענייני ירושה כדי להבטיח כי בבוא היום הצוואה תונח בפני הרשם או הרשמת שיכהנו אז בתפקיד ויפעלו לפיה גם אם עותק הצוואה שתשמרי ברשותך יאבד או יושמד.  


02/11/2016 16:12

שלום, אני אזרח ישראלי ובת זוגי אזרחית ארגנטינאית. יש לנו ילדה בת 3 בעלת אזרחות ארגנטינאית וישראלית. בחודש אוגוסט האחרון עלינו לישראל ולבת זוגי יש ויזת עבודה ושהייה ומתאפשר לה לצאת ולחזור לישראל כרצונה. בחודש הבא בת זוגי וביתי ייסעו לארגנטינה לביקור משפחתי. רציתי לדעת האם אני צריך להמציא מסמך שיאפשר לה לצאת עם ביתנו מישראל. חשוב לומר שבחודש אוגוסט האחרון בת זוגי נכנסה עם ביתנו לישראל לאחר שאני הגעתי מספר ימים לפני כן.

02/11/2016 23:48

שלום יואב,
יציאת קטין  מישראל לחו"ל  מחייבת קבלת הסכמה מראש מהוריו שהם האפוטרופוסים  הטבעיי של ילדיהם הקטינים.  כדי למנוע תקלות בביקורת הדרכונים הן בישראל והן בחו"ל  רצוי להצטייד באישור בכתב של הורי הקטין המעיד על הסכמתם  לנסיעת הקטין או הקטינה לחו"ל. לפיכך, מוטב שתמסור לאשתך- אם הקטינה מכתב המעיד על הסכמתך לנסיעת ביתכם לחו"ל.

06/11/2016 07:40

אני מבין.
השאלה שלי היא האם היא צריך להגיע עם אישור נוטריוני כלשהו או שמספיק מכתב אישי ממני המאשר לה לצאת עם הילדה.
אישור נוטריוני על מנת לחזור לישראל (לצאת עם הילדה מארגנטינה) כבר יש לה אך הוא בספרדית והוא לא מתורגם וללא אפוסטיל.
השאלה החשובה היא האם הרשויות בשדה התעופה יבקשו לראות מסמך נוטריוני או שגם מכתב מספיק.

06/11/2016 11:03

שלום יואב,
נבצר ממני לנבא מה תהיה עמדתם של הרשויות בנתב"ג.  אני מניח כי מכתב שלך שבו תביע הסכמה מפורשת וברורה יספיק. מה גם שניתן להשיגך בטלפון הנייד שלך כדי לאמת את עמדתך ואף ניתן להזעיק אותך פיסית.

02/11/2016 23:52

שלום יואב,
יציאת קטין  מישראל לחו"ל  מחייבת קבלת הסכמה מראש מהוריו שהם האפוטרופוסים  הטבעיי של ילדיהם הקטינים.  כדי למנוע תקלות בביקורת הדרכונים הן בישראל והן בחו"ל  רצוי להצטייד באישור בכתב של הורי הקטין המעיד על הסכמתם  לנסיעת הקטין או הקטינה לחו"ל. לפיכך, מוטב שתמסור לאשתך- אם הקטינה מכתב המעיד על הסכמתך לנסיעת ביתכם לחו"ל.

16/09/2016 13:21

הקטינים  בני 9 ו-11, הוריהם גרושים, קיים הסדר ראייה קרוב למשמורת משותפת. מאב לא נדרשו שוב מסמך הסכמה ליציאת הילדים לחו"ל .
האם כל מה שיש  לקרוא פה ושם על חובה להציג הסכמה  בכתב ואף באישור נוטריוני- לא רלוונתי למשטרת גבולות ?

30/10/2016 11:43

 

שלום,
יציאת קטין  מישראל לחו"ל  מחייבת קבלת הסכמה מראש מהוריו שהם האפוטרופוסים  הטבעיי של ילדיהם הקטינים.  כדי לנוע תקלות בביקורת הדרכונים הן בישראל והן בחו"ל  רצוי להצטייד באישור בכתב של הורי הקטין המעיד על הסכמתם  לנסיעתו  לחו"ל. רצוי שחתימות ההורים יאומתו ע"י נוטריון.


27/10/2016 19:08

שלום רב,

אני מעוניין להגיש מסמכי קבלה למספר אוניברסיטאות בחו"ל, בין השאר אני צריך לתרגם תעודת בגרות. אין לי צורך לשלוח את הטפסים פיזית לחו"ל, אלה רק בעותק סרוק דרך האינטרנט. אז במידה ומדובר בטופס סרוק אפשר להסתפק בטופס סרוק מתורגם אחד? או שיש צורך שכל טופס שנשלח בצורה סרוקה צריך לקבל אישור נוטריוני אחר? במילים אחרות האם אפשר להסתפק בתרגום אחד בלבד?

בנוסף, הוספתי שם פרטי נוסף לפני כחצי שנה, אולם תעודת הבגרות שלי נושאת את רק השמי הקודם, כלומר תעודת הבגרות איננה מעודכנת. האם יש צורך באישורים נוטריונים המאשרים את הוספת השם? כמו טופס אישור של שינוי שם של משרד הפנים שצריך לעבור תרגום גם כן?

תודה!

30/10/2016 11:41

שלום,
אישור נוטריוני המאשר נכונות תרגום מתייחס למסמך ספציפי. לפיכך, אם אתה חייב לשלוח לחו"ל מספר מסמכים, עליך לקבל אישור תרגום לכל מסמך בנפרד. במילים אחרות כדי להסיר כל ספק, לא ניתן להנפיק אישור נוטריוני אחד למספר מסמכים. בנוסף, תידרש גם להוסיף חותמת אפוסטיל לכל מסמך ואישור נוטריוני שתשלח לחו"ל. 

כדי להוכיח את שינוי שימך הפרטי תצטרך לצרף גם  תרגום של תעודת שינו השם שתונפק ע"ו מלשכת מינהל האוכלוסין של משרד הפנים. גם תעודה זו וגם האישור הנוטריוני שיאמת את נכונות התרגום מחייבים הוספת חותמת אפוסטיל של משרד החוץ לתעודה המקורית ושל מזכירות בית המשפט לאישור הנוטריוני.

04/09/2016 21:35

שלום,
 
פניתי לנוטריון לצורך תרגום מסמך ממשרד הפנים. התרגום הינו באנגלית והוא לצורך קבלת אזרחות אירופאית. 
את התרגום יש להחתים חתימת אפוסטיל ממשרד החוץ.
הנוטריון צירף לתרגום העתק של המסמך ולא את המסמך המקורי ולכן משרד החוץ לא הסכים לחתום עליו.
הנוטריון טען כי לא נאמר לו לצרף את המקור וכי הוא רשם בתרגום הנוטריוני ".. הוא תרגום מדויק לשפה האנגלית של מסמך המקור הערוך בשפה העברית שהוצג לפני ושמצורף גם הוא לאישורי .."
על הנוטריון לדעת שמשרד החוץ לא יחתום על מסמך מצולם. האם זו רשלנות מקצועית?
 
המסמך הינו "תמצית רישום ממרשם אוכלסין"
תודה
ענבל

05/09/2016 00:43

שלום ענבל,
לעניות דעתי, חלה אי-הבנה  בינך לבין הנוטריון.  המחלקה הקונסולרית של משרד החוץ  אכן מחתימה את המסמך המקורי בחותמת אפוסטיל כדי לאמת שמסמך זה הוא אכן מסמך רשמי של המשרד הממשלתי שהנפיק אותו. ( במקרה שלך - משרד הפנים ). 
הנוטריון מוסמך לאמת את נכונות התרגום  האנגלי לנוסח המקורי העברי. הוא רשאי היה לצרף  לאישור  את הנוסח המתורגם וכן העתק צילומי של המסמך המקורי. אולם, כדי שהאישור הנוטריוני יתקבל בחו"ל  נדרש אישור אפוסטיל נוסף המאמת את  כשרותו של הנוטריון.  אישור אפוסטיל זה  ניתן לקבל בבית המשפט במחוז שבו מצוי משרדו של הנוטריון.  הטעות שלך היתה שפנית למשרד החוץ עם אישור התרגום. כאמור, עליך לפנות עם האישור הנוטריוני לבית המשפט ושם ידביקו על גב האישור הנוטריוני מדבקה  המהווה את  אישור האפוסטיל וכן יטביעו חותמת על האישור חותמת וחתימה של הפקיד המוסמך. מניסיוני, מקרים רבים לא דרשו הרשויות בחו"ל חותמת אפוסטיל על המסמך המקורי והם הסתפקו באישור הנוטריוני  שאימת את נכונות התרגום.  חבל שהנוטריון לא הסביר  לך את הנ"ל  ולא הפנה אותך למזכירות בית המשפט  לקבל מהם את  אישור האפוסטיל.

05/09/2016 09:50
תודה על תשובתך     ו    ענבל ענבל    

שלום,
התרגום חתום בידי בית משפט השלום אך השגרירות צריכה חתימה על המסמך עצמו (צילום או העתק) ולא על התרגום. בית משפט השלום חותם רק על התרגום ומשרד החוץ רק על האפוסטיל ולכן הם צריכים את המקור. 
האם בקשת השגרירות חריגה - חתימה על המסמך עצמו ולא על התרגום? אחרת הייתי מצפה מהנוטריונית שתדע זאת ותצרף את המקור ולא צילום

29/08/2016 11:53
אישור כתובת     ו    גלית לוי גלית לוי    

שלום
לצורך ביצוע מכירות בארבה , ניתבקשתי להמציא אישור על אמיתות כתובת באנגלית כגון חשבון חשמל או ארנונה - ובנוסף קבלות עירקיות בגין  רכישת המלאי 
איזה סוג של שירות והיכן אוכל למצוא אותו תודה רבה

05/09/2016 00:53

שלום גלית לוי,
נוטריון אינו יכול לאשר את אמיתות כתובתך בישראל. אני מציע לך לבקש מלשכת מינהל האוכלוסין  של משרד הפנים תמצית רישום  שבה מפורטת , בין היתר כתובת  מענך. נדמה לי כי ניתן לקבל  עפ"י דרישה את המסמך כשהוא ערוך הן בעברית והן באנגלית.  אם לא תקבלי את המסמך גם באנגלית, תאלצי לתרגם את המסמך העברי לאנגלית  ולקבל אישור נוטריוני לנכונות התרגום.  כך תוכלי לעשות גם עם מסמכים נוספים כגון חשבון החשמל,חשבון המים וחשבון העירייה.

18/08/2016 17:25
אישור טיסה לחול     ו    ישראל ישראל    

היי אני טס בעוד כחודש לחול לפראג עם מלווה הורי מסכימים בצורה מפורשת לכך
אני בן 15.9 האם אני צריך להוציא אישור נוטריון?

28/08/2016 18:22

שלום,
יציאת קטין  מישראל לחו"ל  מחייבת קבלת הסכמה מראש מהוריו שהם האפוטרופוסים  הטבעיי של ילדיהם הקטינים.  כדי לנוע תקלות בביקורת הדרכונים הן בישראל והן בחו"ל  רצוי להצטייד באישור בכתב של הורי הקטין המעיד על הסכמתם  לנסיעתו  לחו"ל. רצוי שחתימות ההורים יאומתו ע"י נוטריון.

21/07/2016 23:41

שלום,
תכננתי לסוע בשבועיים הקרובים לקפריסין על מנת להסדרי רישום לנישואים. יש לי תמצית מרשם אוכלוסין מתורגמת וחתומה על ידי נוטריון. אני צריכה חתימת אפוסטיל אבל כתוב באינטרנט שבתי המשפט בפגרה עד ספטמבר. מה עושים??

25/07/2016 19:47

שלום,
בדרך כלל ניתן לקבל חותמת אפוסטיל שתאמת את כשרות חתימת הנוטריון על נכונות התרגום גם בפגרת בתי המשפט בשעות הבוקר בין 09:00 ל-12:00.   ברם, עתה עובדי בתי המשפט  מצויים בשביתה ואינם מספקים שירותים מינהליים. לפיכך, תאלצי להמתין לסיומה של השביתה.  אגב, תוכלי לקבל חותמת אפוסטיל לתמצית הרישום עצמה. זאת במחלקה הקונסולרית של משרד החוץ בירושלים. חותמת האפוסטיל שתוכלי לקבל במשרד החוץ תאמת את התעודה עצמה.
 

15/08/2016 22:03

עד מתי השביתה? גם אני מצוייה באותה בעיה

15/08/2016 22:20

שלום,
השביתה במזכירויות בתי המשפט הסתיימה בשבוע שעבר. במזכירויות לרבות ביחידות המנפיקות אישורי אפוסטיל  מקבלים קהל  בכל בוקר מ- 9:00  עד 12:00. זאת עד ה-18.8.16.  לפי מיטב ידיעתי, החל מ- 21.8.2016 עד ה-31.8.16  המזכירויות  תקבלנה קהל רק במקרים דחופים. לא ידוע לי אם כלל זה יחול גם על הנפקת  אישורי אפוסטיל. 

08/07/2016 12:17

אני בן 17 ואני רוצה לטוס לחו"ל עם חברים אבל אנחנו רוצים לסגור טיסה ברגע האחרון כי ככה המחיר יוצא זול אז איך זה עובד עם כל האישור הזה ? אני לא צריך להודיע מראש שאני טס לבד או משהו ?

09/07/2016 20:20

שלום אוראל,
יציאתך מהארץ מחייבת הסכמה מפורשת מראש של הוריך. לפיכך, אני ממליץ כי לפני קניית כרטיס טיסה לחו"ל, תצטייד במסמך הסכמה ליציאתך מהארץ ונסיעתך לחו"ל שייחתם ע"י הוריך שהם אפוטרופוסיך הטבעיים עפ"י הדין. רצוי שהמסמך הנ"ל יכתב גם בשפה האנגלית מכיוון שזו השפה השגורה בחלק גדול של מדינות העולם.

27/06/2016 22:10

היי
הבת שלי בת 11 טסה עם אמא שלי לקנדה
הוצאנו אישור מעורך דין שאני ובעלי מאשרים לה להוציא את הילדה מהארץ
השאלה שלי היא האם יש צורך באיושר נוטוריוני או שאישור מעורך דין מספיק?
וגם זה צריך להיות באנגלית או שמספיק שהעורך דין כתב וחתם בעברית
תודה אשמח לתשובה בהקדם

28/06/2016 09:26

שלום מוריה,
מנוסח שאלתך לא ברור אם ביתך כבר יצאה מהארץ או שהיא עומדת לטוס בעתיד. ראשית, רצוי שאישור הסכמתכם  לנסיעתה של הבת יהיה בשפה האנגלית. כדי שאם  הרשויות בקנדה יבקשו את אישור ההורים אמך תוכל להציג להם את האישור בשפה האנגלית. רצוי לצרף לאישור גם העתק צילומי של הדרכונים שלכם שכן שמותיכם מצוינים בדרכונה של הבת. מבחינת החוק, רק נוטריון מוסמך  לאמת את חתימתו של אדם על מסמך. ברם, במקרים רבים הרשויות מסתפקות גם באישור של עו"ד  המאמת את חתימתו של אדם.  מניסיוני, במקרים לא מעטים נציגות משרד הפנים  - ה"שוטרות"  בדלפקי  רישום היציאות  והכניסות לישראל  לא דרשו כלל  אישור של ההורים  כאשר הילד הוא בן  11 ומעלה וניתן לברר עמו כי מלווהו הוא קרוב משפחתו או הסתפקו באישור כתוב של ההורים גם ללא אימות נוטריוני. לפיכך, אם את  חוששת מהסתבכות, מוטב שנוטריון יאמת את חתימותיכם על אישורכם בשפה האנגלית. 

26/06/2015 14:32

האם אני יכול להסתייע בכול נוטריון מקומי בניו-יורק על מנת שיאשר חתימת מרשיי על יפוי כח בלתי חוזר ובקשה לרישום מקרקעין בעסקת מקרקעין שאני מייצג אותם

29/06/2015 12:38

שלום יניב,
כדי לייצג  בעל זכויות במקרקעין בישראל הנמצא בניו יורק תוכל להסתמך על יפוי כח
שייחתם בפני נוטריון  הפועל כדין עפ"י הדין בניו-יורק ובלבד שסמכותו של הנוטריון תאומת ע"י חותמת אפוסטילה שתוטבע על האישור.  אולם, בכל עסקת מקרקעין בישראל חייבים הצדדים לעסקה לחתום גם על הצהרה שיש להגיש למשרד  מיסוי המקרקעין. את חתימת המוכר (או הקונה) בחו"ל מוסמך לאמת רק נציג קונסולרי של מדינת ישראל. דין ההצהרה הוא כדין תצהיר ורק נציג קונסולרי של המדינה  מוסמך לאמת את החתימה עליו.  לפיכך, נראה לי כי רצוי שבעל הזכויות במקרקעין יחתום על כל המסמכים הנדרשים בקונסוליה  בניו יורק.

15/07/2015 06:53

שלום,
עקרונית אימות חתימות בעל זכויות במקרקעין בישראל יכול להיעשות גם ע"י נוטריון  מקומי בניו יורק השולט גם בשפה העברית שכן המסמכים הנ"ל  או לפחות הבקשה לרישום מקרקעין יהיו ערוכים בשפה העברית ובלבד שאישורו של הנוטריון יאומת גם ע"י אפוסטיל.  אולם, נוטריון מקומי בחו"ל אינו מוסמך עפ"י הדין הישראלי לאשר תצהיר המיעד לשימוש בישראל. עסקה במקרקעין  מחייבת, בין היתר, גם הגשת הצהרה למשרד מיסוי מקרקעין באזור בו מצויים המקרקעין. אם מדובר בעסקה שחייבים לדווח עליה למסמ"ק, רק נציג קונסולרי של ישראל מוסמך לאשר את חתימת צד לעסקה על גבי ההצהרה. דין ההצהרה כדין תצהיר. לפיכך, נדמה לי כי  אם אמנם בעל הזכויות במקרקעין יצטרך להתכבד בביקור בקונסוליה  הישראלית, רצוי שחתימותיו על יתר המסמכים הנ"ל תאומתנה גם הן ע"י נציג קונסולרי ישראלי.

28/06/2016 00:23

שלום יניב,
נוטריון מקומי בניו יורק אכן מוסמך לאמת חתימה על מסמכים לרבות יפוי כוח. ברם, כדי שיפוי הכוח יהיה קביל בישראל צריך לאמת את האישור של הנוטריון המקומי גם באפוסטיל של משרד המשפטים בניו יורק.  עפ"י מיטב ידיעתי בעסקת מקרקעין הלקוח חייב גם להצהיר עליה ולחתום על טופס הצהרה שתוגש למשרד מיסוי המקרקעין באזור בו נמצאים המקרקעין. דינה של ההצהרה כדין תצהיר. לפיכך, רק הקונסול הישראלי מוסמך לאמת את חתימות הלקוח על הצהרה שתוגש למשרד מיסוי המקרקעין.  זאת ועוד,  מטעמי נוחות ויעילות רצוי כי המסמכים יערכו בעברית (למרות שניתן גם להגיש מסמכים באנגלית). אם תיעזר בנוטריון מקומי שיאמת את חתימת הלקוח על מסמכים ערוכים בעברית, עליו לשלוט בשפה העברית שכן מאמת החתימות חייב להבין את האמור במסמך ולוודא כי כל האמור בו אינו נוגד את החוק. לסיכום, לאור כל הסיבות הנ"ל, עדיף שהלקוח יחתום על המסמכים  בפני הקונסול של ישראל בניו יורק. 

24/05/2016 22:01

אני ובן זוגי מוכרים בציבור מזה 13 שנה. ילדיי על שם אביהם. אני מעוניינת לנסוע איתם לנופש לבד, האם אני צריכה אישור מיוחד?? תודה

06/06/2016 20:51

שלום מגי,
אם הילדים הם ילדיך, אין  שום סיבה למנוע ממך לקחתם עמך לחו"ל. ליתר בטחון וכדי להסיר כל ספק, קחי מכתב הסכמה לנסיעתם עמך מאביהם.
אם הילדים אינם ילדיך, הצטיידי במכתב  הסכמה של הוריהם  שהם האפוטרופוסים הטבעיים שלהם. 

25/05/2016 06:32

אנחנו הורים נשואים רוצים לצאת לחול עם בתנו אבל לחזור בנפרד, אני חוזרת עם הבת ואבא נשאר עוד שבוע בחול, האם אני צריכה אישור כלשהו מהאבא כדי לחזור בלעדיו? תודה

25/04/2016 16:11

שלום.
ברצונה של אימי שתבדל לחיים ארוכים לערוך יפוי כוח כללי,לאחת משתי הבנות.
1. אם יש התנגדות של אחותי לאחד מהסעיפים, (בענייני כספים) במטרה לצמצם בהוצאות כספיות מחשבונה הפרטי של אימי, כיצד ניתן להפעיל את יפוי הכוח ולמנוע את התנגדותה?
2. האם כל עו"ד יכול להתמנות מנהל עיזבון ,ומה העדיפות של נוטריון על פני עו"ד?
3  מי עוד יכול להימנות מנהל עיזבון?(חוץ משתי בנותיה)
תודה

03/12/2013 18:09
אבד מסמך     ו    אפי אפי    

אבד לי מסמך עליו חתום נוטריון. האם אצל נוטריונים המסמכים נשמרים לתקופה מסוימת

04/12/2013 11:35

שלום אפי,

כל נוטריון מחויב לשמור ברשותו העתק של כל אישור שהנפיק. לכל אישור נוטריוני מצורף העתק של המסמך שלגביו הונפק האישור.

הנוטריון יוכל להנפיק לך העתק מאושר  על ידו של המסמך שצורף לאישור הנוטריוני.

24/02/2016 11:15
כמה שנים     ו    שלמה שלמה    


כמה שנים חייב הנוטריון לשמור על ייפוי כח שנחתמו בפניו ואושרו על ידו? 

24/12/2015 09:34

שלום,
אנחנו מתכננים לקבל תשלומים במדינה זרה (מקומיים) ולצורך כך נדרשים או לחשבון בנק או לאמצעי תשלום. החברה שמטפלת בזה במדינה הזרה - מבקשת אישורי אפוסטיל/נוטריון על מסמכי החברה, אישורי עו"ד ועוד.
האם חתימה מול נוטריון מספיקה?
המסמכים צריכים להיות בשפה זרה - האם הנוטריון חייב להיות דובר השפה הזו (אחרת מה הוא מאשר?)?

תודה מראש,
אריאל

07/12/2015 05:23

שלום
אנו ישאלים תושבי חוץ. רוצים למכור את דירתנו בישראל. יש בידי אמי יפוי כח
עם אפוסטיל מארצות הברית. אין ביכולתנו לגשת לקונסוליה לחתום על הצהרה למקרקעין כי יש לבעלי סיווג בטחוני אמריקאי המונע ממנו לגשת לקונסוליה. אם יגש יאבד את הסיווג הנדרש לעבודתו. האם אפשר שיתן לאשתו שגם היא בעלת הדירה יפוי כח לעשות את עסקת הנדל"ן לבדה והיא תוכל לגשת לקונסוליה להחתים את התצהירים למנהל בישראל?
אנו אובדי עצות. מה אפשר לעשות?
עורך הדין בישראל אינו בקי בנושא. תודה מראש

01/12/2015 18:05
הורשה לקטינים     ו    רבקה רבקה    

אני עורכת צוואה כשהמוטבים הם קטינים ואני מצווה שרק בהגיעם לגיל בגרות יוכלו לממשה. איך אדע שכך יהיה וצוואתי תממוש עפ"י רצוני?


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2020 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!