noterion.co.il
כניסה למנהלים

פורום נוטריונים

מנהלי הפורום:
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
חתימת ישראלי בחו"ל בפני נוטריון ישראלי
09/01/2019 02:05 האם נוטריון ישראלי יכול להחתים בחו"ל ולאמת חתימה של ישראל השוהה בחו"ל כשהפע
מתן ייפוי כוח מחייב מפגש של מייפה הכוח עם נוטריון וחתימת ייפוי הכוח בפני הנוטריון
21/07/2019 02:45 שלום רינת, מתן ייפוי כוח של אדם כשלהו לאדם אחר מחייב פגישה פיזית של מייפה ה
שכר שירותי נוטריון הם תעריפים קבועים שמפורסמים בהודעות משרד המשפטים
11/05/2019 16:00 שלום טלי, שאלתך היא כללית וקשה לתת לך תשובה חד משמעית. עריכת ייפוי הכוח נעש
ייפוי כוח
29/07/2019 01:40 שלום יעל, חוק הנוטריונים מקנה רק לנוטריון סמכות לאמת את חתימתו של אדם או תא
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

דניאל רותם- עו"ד ונוטריון
דניאל רותם- עו"ד ונוטריון

עורך הדין דניאל רותם סיים את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1969. מאז עוסק עו"ד דניאל רותם בפעילות משפטית וציבורית ענפה.

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
27/10/2016 19:08

שלום רב,

אני מעוניין להגיש מסמכי קבלה למספר אוניברסיטאות בחו"ל, בין השאר אני צריך לתרגם תעודת בגרות. אין לי צורך לשלוח את הטפסים פיזית לחו"ל, אלה רק בעותק סרוק דרך האינטרנט. אז במידה ומדובר בטופס סרוק אפשר להסתפק בטופס סרוק מתורגם אחד? או שיש צורך שכל טופס שנשלח בצורה סרוקה צריך לקבל אישור נוטריוני אחר? במילים אחרות האם אפשר להסתפק בתרגום אחד בלבד?

בנוסף, הוספתי שם פרטי נוסף לפני כחצי שנה, אולם תעודת הבגרות שלי נושאת את רק השמי הקודם, כלומר תעודת הבגרות איננה מעודכנת. האם יש צורך באישורים נוטריונים המאשרים את הוספת השם? כמו טופס אישור של שינוי שם של משרד הפנים שצריך לעבור תרגום גם כן?

תודה!

30/10/2016 11:41

שלום,
אישור נוטריוני המאשר נכונות תרגום מתייחס למסמך ספציפי. לפיכך, אם אתה חייב לשלוח לחו"ל מספר מסמכים, עליך לקבל אישור תרגום לכל מסמך בנפרד. במילים אחרות כדי להסיר כל ספק, לא ניתן להנפיק אישור נוטריוני אחד למספר מסמכים. בנוסף, תידרש גם להוסיף חותמת אפוסטיל לכל מסמך ואישור נוטריוני שתשלח לחו"ל. 

כדי להוכיח את שינוי שימך הפרטי תצטרך לצרף גם  תרגום של תעודת שינו השם שתונפק ע"ו מלשכת מינהל האוכלוסין של משרד הפנים. גם תעודה זו וגם האישור הנוטריוני שיאמת את נכונות התרגום מחייבים הוספת חותמת אפוסטיל של משרד החוץ לתעודה המקורית ושל מזכירות בית המשפט לאישור הנוטריוני.

04/09/2016 21:35

שלום,
 
פניתי לנוטריון לצורך תרגום מסמך ממשרד הפנים. התרגום הינו באנגלית והוא לצורך קבלת אזרחות אירופאית. 
את התרגום יש להחתים חתימת אפוסטיל ממשרד החוץ.
הנוטריון צירף לתרגום העתק של המסמך ולא את המסמך המקורי ולכן משרד החוץ לא הסכים לחתום עליו.
הנוטריון טען כי לא נאמר לו לצרף את המקור וכי הוא רשם בתרגום הנוטריוני ".. הוא תרגום מדויק לשפה האנגלית של מסמך המקור הערוך בשפה העברית שהוצג לפני ושמצורף גם הוא לאישורי .."
על הנוטריון לדעת שמשרד החוץ לא יחתום על מסמך מצולם. האם זו רשלנות מקצועית?
 
המסמך הינו "תמצית רישום ממרשם אוכלסין"
תודה
ענבל

05/09/2016 00:43

שלום ענבל,
לעניות דעתי, חלה אי-הבנה  בינך לבין הנוטריון.  המחלקה הקונסולרית של משרד החוץ  אכן מחתימה את המסמך המקורי בחותמת אפוסטיל כדי לאמת שמסמך זה הוא אכן מסמך רשמי של המשרד הממשלתי שהנפיק אותו. ( במקרה שלך - משרד הפנים ). 
הנוטריון מוסמך לאמת את נכונות התרגום  האנגלי לנוסח המקורי העברי. הוא רשאי היה לצרף  לאישור  את הנוסח המתורגם וכן העתק צילומי של המסמך המקורי. אולם, כדי שהאישור הנוטריוני יתקבל בחו"ל  נדרש אישור אפוסטיל נוסף המאמת את  כשרותו של הנוטריון.  אישור אפוסטיל זה  ניתן לקבל בבית המשפט במחוז שבו מצוי משרדו של הנוטריון.  הטעות שלך היתה שפנית למשרד החוץ עם אישור התרגום. כאמור, עליך לפנות עם האישור הנוטריוני לבית המשפט ושם ידביקו על גב האישור הנוטריוני מדבקה  המהווה את  אישור האפוסטיל וכן יטביעו חותמת על האישור חותמת וחתימה של הפקיד המוסמך. מניסיוני, מקרים רבים לא דרשו הרשויות בחו"ל חותמת אפוסטיל על המסמך המקורי והם הסתפקו באישור הנוטריוני  שאימת את נכונות התרגום.  חבל שהנוטריון לא הסביר  לך את הנ"ל  ולא הפנה אותך למזכירות בית המשפט  לקבל מהם את  אישור האפוסטיל.

05/09/2016 09:50
תודה על תשובתך     ו    ענבל ענבל    

שלום,
התרגום חתום בידי בית משפט השלום אך השגרירות צריכה חתימה על המסמך עצמו (צילום או העתק) ולא על התרגום. בית משפט השלום חותם רק על התרגום ומשרד החוץ רק על האפוסטיל ולכן הם צריכים את המקור. 
האם בקשת השגרירות חריגה - חתימה על המסמך עצמו ולא על התרגום? אחרת הייתי מצפה מהנוטריונית שתדע זאת ותצרף את המקור ולא צילום

29/08/2016 11:53
אישור כתובת     ו    גלית לוי גלית לוי    

שלום
לצורך ביצוע מכירות בארבה , ניתבקשתי להמציא אישור על אמיתות כתובת באנגלית כגון חשבון חשמל או ארנונה - ובנוסף קבלות עירקיות בגין  רכישת המלאי 
איזה סוג של שירות והיכן אוכל למצוא אותו תודה רבה

05/09/2016 00:53

שלום גלית לוי,
נוטריון אינו יכול לאשר את אמיתות כתובתך בישראל. אני מציע לך לבקש מלשכת מינהל האוכלוסין  של משרד הפנים תמצית רישום  שבה מפורטת , בין היתר כתובת  מענך. נדמה לי כי ניתן לקבל  עפ"י דרישה את המסמך כשהוא ערוך הן בעברית והן באנגלית.  אם לא תקבלי את המסמך גם באנגלית, תאלצי לתרגם את המסמך העברי לאנגלית  ולקבל אישור נוטריוני לנכונות התרגום.  כך תוכלי לעשות גם עם מסמכים נוספים כגון חשבון החשמל,חשבון המים וחשבון העירייה.

18/08/2016 17:25
אישור טיסה לחול     ו    ישראל ישראל    

היי אני טס בעוד כחודש לחול לפראג עם מלווה הורי מסכימים בצורה מפורשת לכך
אני בן 15.9 האם אני צריך להוציא אישור נוטריון?

28/08/2016 18:22

שלום,
יציאת קטין  מישראל לחו"ל  מחייבת קבלת הסכמה מראש מהוריו שהם האפוטרופוסים  הטבעיי של ילדיהם הקטינים.  כדי לנוע תקלות בביקורת הדרכונים הן בישראל והן בחו"ל  רצוי להצטייד באישור בכתב של הורי הקטין המעיד על הסכמתם  לנסיעתו  לחו"ל. רצוי שחתימות ההורים יאומתו ע"י נוטריון.

21/07/2016 23:41

שלום,
תכננתי לסוע בשבועיים הקרובים לקפריסין על מנת להסדרי רישום לנישואים. יש לי תמצית מרשם אוכלוסין מתורגמת וחתומה על ידי נוטריון. אני צריכה חתימת אפוסטיל אבל כתוב באינטרנט שבתי המשפט בפגרה עד ספטמבר. מה עושים??

25/07/2016 19:47

שלום,
בדרך כלל ניתן לקבל חותמת אפוסטיל שתאמת את כשרות חתימת הנוטריון על נכונות התרגום גם בפגרת בתי המשפט בשעות הבוקר בין 09:00 ל-12:00.   ברם, עתה עובדי בתי המשפט  מצויים בשביתה ואינם מספקים שירותים מינהליים. לפיכך, תאלצי להמתין לסיומה של השביתה.  אגב, תוכלי לקבל חותמת אפוסטיל לתמצית הרישום עצמה. זאת במחלקה הקונסולרית של משרד החוץ בירושלים. חותמת האפוסטיל שתוכלי לקבל במשרד החוץ תאמת את התעודה עצמה.
 

15/08/2016 22:03

עד מתי השביתה? גם אני מצוייה באותה בעיה

15/08/2016 22:20

שלום,
השביתה במזכירויות בתי המשפט הסתיימה בשבוע שעבר. במזכירויות לרבות ביחידות המנפיקות אישורי אפוסטיל  מקבלים קהל  בכל בוקר מ- 9:00  עד 12:00. זאת עד ה-18.8.16.  לפי מיטב ידיעתי, החל מ- 21.8.2016 עד ה-31.8.16  המזכירויות  תקבלנה קהל רק במקרים דחופים. לא ידוע לי אם כלל זה יחול גם על הנפקת  אישורי אפוסטיל. 

08/07/2016 12:17

אני בן 17 ואני רוצה לטוס לחו"ל עם חברים אבל אנחנו רוצים לסגור טיסה ברגע האחרון כי ככה המחיר יוצא זול אז איך זה עובד עם כל האישור הזה ? אני לא צריך להודיע מראש שאני טס לבד או משהו ?

09/07/2016 20:20

שלום אוראל,
יציאתך מהארץ מחייבת הסכמה מפורשת מראש של הוריך. לפיכך, אני ממליץ כי לפני קניית כרטיס טיסה לחו"ל, תצטייד במסמך הסכמה ליציאתך מהארץ ונסיעתך לחו"ל שייחתם ע"י הוריך שהם אפוטרופוסיך הטבעיים עפ"י הדין. רצוי שהמסמך הנ"ל יכתב גם בשפה האנגלית מכיוון שזו השפה השגורה בחלק גדול של מדינות העולם.

27/06/2016 22:10

היי
הבת שלי בת 11 טסה עם אמא שלי לקנדה
הוצאנו אישור מעורך דין שאני ובעלי מאשרים לה להוציא את הילדה מהארץ
השאלה שלי היא האם יש צורך באיושר נוטוריוני או שאישור מעורך דין מספיק?
וגם זה צריך להיות באנגלית או שמספיק שהעורך דין כתב וחתם בעברית
תודה אשמח לתשובה בהקדם

28/06/2016 09:26

שלום מוריה,
מנוסח שאלתך לא ברור אם ביתך כבר יצאה מהארץ או שהיא עומדת לטוס בעתיד. ראשית, רצוי שאישור הסכמתכם  לנסיעתה של הבת יהיה בשפה האנגלית. כדי שאם  הרשויות בקנדה יבקשו את אישור ההורים אמך תוכל להציג להם את האישור בשפה האנגלית. רצוי לצרף לאישור גם העתק צילומי של הדרכונים שלכם שכן שמותיכם מצוינים בדרכונה של הבת. מבחינת החוק, רק נוטריון מוסמך  לאמת את חתימתו של אדם על מסמך. ברם, במקרים רבים הרשויות מסתפקות גם באישור של עו"ד  המאמת את חתימתו של אדם.  מניסיוני, במקרים לא מעטים נציגות משרד הפנים  - ה"שוטרות"  בדלפקי  רישום היציאות  והכניסות לישראל  לא דרשו כלל  אישור של ההורים  כאשר הילד הוא בן  11 ומעלה וניתן לברר עמו כי מלווהו הוא קרוב משפחתו או הסתפקו באישור כתוב של ההורים גם ללא אימות נוטריוני. לפיכך, אם את  חוששת מהסתבכות, מוטב שנוטריון יאמת את חתימותיכם על אישורכם בשפה האנגלית. 

26/06/2015 14:32

האם אני יכול להסתייע בכול נוטריון מקומי בניו-יורק על מנת שיאשר חתימת מרשיי על יפוי כח בלתי חוזר ובקשה לרישום מקרקעין בעסקת מקרקעין שאני מייצג אותם

29/06/2015 12:38

שלום יניב,
כדי לייצג  בעל זכויות במקרקעין בישראל הנמצא בניו יורק תוכל להסתמך על יפוי כח
שייחתם בפני נוטריון  הפועל כדין עפ"י הדין בניו-יורק ובלבד שסמכותו של הנוטריון תאומת ע"י חותמת אפוסטילה שתוטבע על האישור.  אולם, בכל עסקת מקרקעין בישראל חייבים הצדדים לעסקה לחתום גם על הצהרה שיש להגיש למשרד  מיסוי המקרקעין. את חתימת המוכר (או הקונה) בחו"ל מוסמך לאמת רק נציג קונסולרי של מדינת ישראל. דין ההצהרה הוא כדין תצהיר ורק נציג קונסולרי של המדינה  מוסמך לאמת את החתימה עליו.  לפיכך, נראה לי כי רצוי שבעל הזכויות במקרקעין יחתום על כל המסמכים הנדרשים בקונסוליה  בניו יורק.

15/07/2015 06:53

שלום,
עקרונית אימות חתימות בעל זכויות במקרקעין בישראל יכול להיעשות גם ע"י נוטריון  מקומי בניו יורק השולט גם בשפה העברית שכן המסמכים הנ"ל  או לפחות הבקשה לרישום מקרקעין יהיו ערוכים בשפה העברית ובלבד שאישורו של הנוטריון יאומת גם ע"י אפוסטיל.  אולם, נוטריון מקומי בחו"ל אינו מוסמך עפ"י הדין הישראלי לאשר תצהיר המיעד לשימוש בישראל. עסקה במקרקעין  מחייבת, בין היתר, גם הגשת הצהרה למשרד מיסוי מקרקעין באזור בו מצויים המקרקעין. אם מדובר בעסקה שחייבים לדווח עליה למסמ"ק, רק נציג קונסולרי של ישראל מוסמך לאשר את חתימת צד לעסקה על גבי ההצהרה. דין ההצהרה כדין תצהיר. לפיכך, נדמה לי כי  אם אמנם בעל הזכויות במקרקעין יצטרך להתכבד בביקור בקונסוליה  הישראלית, רצוי שחתימותיו על יתר המסמכים הנ"ל תאומתנה גם הן ע"י נציג קונסולרי ישראלי.

28/06/2016 00:23

שלום יניב,
נוטריון מקומי בניו יורק אכן מוסמך לאמת חתימה על מסמכים לרבות יפוי כוח. ברם, כדי שיפוי הכוח יהיה קביל בישראל צריך לאמת את האישור של הנוטריון המקומי גם באפוסטיל של משרד המשפטים בניו יורק.  עפ"י מיטב ידיעתי בעסקת מקרקעין הלקוח חייב גם להצהיר עליה ולחתום על טופס הצהרה שתוגש למשרד מיסוי המקרקעין באזור בו נמצאים המקרקעין. דינה של ההצהרה כדין תצהיר. לפיכך, רק הקונסול הישראלי מוסמך לאמת את חתימות הלקוח על הצהרה שתוגש למשרד מיסוי המקרקעין.  זאת ועוד,  מטעמי נוחות ויעילות רצוי כי המסמכים יערכו בעברית (למרות שניתן גם להגיש מסמכים באנגלית). אם תיעזר בנוטריון מקומי שיאמת את חתימת הלקוח על מסמכים ערוכים בעברית, עליו לשלוט בשפה העברית שכן מאמת החתימות חייב להבין את האמור במסמך ולוודא כי כל האמור בו אינו נוגד את החוק. לסיכום, לאור כל הסיבות הנ"ל, עדיף שהלקוח יחתום על המסמכים  בפני הקונסול של ישראל בניו יורק. 

24/05/2016 22:01

אני ובן זוגי מוכרים בציבור מזה 13 שנה. ילדיי על שם אביהם. אני מעוניינת לנסוע איתם לנופש לבד, האם אני צריכה אישור מיוחד?? תודה

06/06/2016 20:51

שלום מגי,
אם הילדים הם ילדיך, אין  שום סיבה למנוע ממך לקחתם עמך לחו"ל. ליתר בטחון וכדי להסיר כל ספק, קחי מכתב הסכמה לנסיעתם עמך מאביהם.
אם הילדים אינם ילדיך, הצטיידי במכתב  הסכמה של הוריהם  שהם האפוטרופוסים הטבעיים שלהם. 

25/05/2016 06:32

אנחנו הורים נשואים רוצים לצאת לחול עם בתנו אבל לחזור בנפרד, אני חוזרת עם הבת ואבא נשאר עוד שבוע בחול, האם אני צריכה אישור כלשהו מהאבא כדי לחזור בלעדיו? תודה

25/04/2016 16:11

שלום.
ברצונה של אימי שתבדל לחיים ארוכים לערוך יפוי כוח כללי,לאחת משתי הבנות.
1. אם יש התנגדות של אחותי לאחד מהסעיפים, (בענייני כספים) במטרה לצמצם בהוצאות כספיות מחשבונה הפרטי של אימי, כיצד ניתן להפעיל את יפוי הכוח ולמנוע את התנגדותה?
2. האם כל עו"ד יכול להתמנות מנהל עיזבון ,ומה העדיפות של נוטריון על פני עו"ד?
3  מי עוד יכול להימנות מנהל עיזבון?(חוץ משתי בנותיה)
תודה

03/12/2013 18:09
אבד מסמך     ו    אפי אפי    

אבד לי מסמך עליו חתום נוטריון. האם אצל נוטריונים המסמכים נשמרים לתקופה מסוימת

04/12/2013 11:35

שלום אפי,

כל נוטריון מחויב לשמור ברשותו העתק של כל אישור שהנפיק. לכל אישור נוטריוני מצורף העתק של המסמך שלגביו הונפק האישור.

הנוטריון יוכל להנפיק לך העתק מאושר  על ידו של המסמך שצורף לאישור הנוטריוני.

24/02/2016 11:15
כמה שנים     ו    שלמה שלמה    


כמה שנים חייב הנוטריון לשמור על ייפוי כח שנחתמו בפניו ואושרו על ידו? 

24/12/2015 09:34

שלום,
אנחנו מתכננים לקבל תשלומים במדינה זרה (מקומיים) ולצורך כך נדרשים או לחשבון בנק או לאמצעי תשלום. החברה שמטפלת בזה במדינה הזרה - מבקשת אישורי אפוסטיל/נוטריון על מסמכי החברה, אישורי עו"ד ועוד.
האם חתימה מול נוטריון מספיקה?
המסמכים צריכים להיות בשפה זרה - האם הנוטריון חייב להיות דובר השפה הזו (אחרת מה הוא מאשר?)?

תודה מראש,
אריאל

07/12/2015 05:23

שלום
אנו ישאלים תושבי חוץ. רוצים למכור את דירתנו בישראל. יש בידי אמי יפוי כח
עם אפוסטיל מארצות הברית. אין ביכולתנו לגשת לקונסוליה לחתום על הצהרה למקרקעין כי יש לבעלי סיווג בטחוני אמריקאי המונע ממנו לגשת לקונסוליה. אם יגש יאבד את הסיווג הנדרש לעבודתו. האם אפשר שיתן לאשתו שגם היא בעלת הדירה יפוי כח לעשות את עסקת הנדל"ן לבדה והיא תוכל לגשת לקונסוליה להחתים את התצהירים למנהל בישראל?
אנו אובדי עצות. מה אפשר לעשות?
עורך הדין בישראל אינו בקי בנושא. תודה מראש

01/12/2015 18:05
הורשה לקטינים     ו    רבקה רבקה    

אני עורכת צוואה כשהמוטבים הם קטינים ואני מצווה שרק בהגיעם לגיל בגרות יוכלו לממשה. איך אדע שכך יהיה וצוואתי תממוש עפ"י רצוני?

15/07/2015 16:54
קריירה עתידית     ו    עוזי עוזי    

 

שלום לכם,
 
אני רוצה ללמוד משפטים ורציתי לדעת מה אני צריך בשביל להיות נוטריון והאם זה כלכלי ומשתלם להגיע לשם?

מנסיונכם.

תודה רבה.

16/11/2015 21:28

שלום עוזי,
עיסוק כנוטריון בלבד ולא כעיסוק נלווה לעיסוק נוסף איננו כלכלי. תעריפי השירות הנוטריוני  נקבעים ע"י משרד המשפטים ואסור לנוטריון לחרוג מהם ( למעט חריגים מועטים כגון מתן הנחה לעמית למקצוע ). -

12/10/2015 12:24

שלום,

שמי תומר והתחלתי בתהליך לקבלת אזרחות בולגרית.

סבי וסבתי מצד אמי נולדו בבולגריה אך אינם עוד בחיים. ניתן לשחזר אזרחותם ואחר כך ניתן לבקש אזרחות לצאצאיהם.

בשל כך אני זקוק לתמצית רישום מורחבת של שניהם. שוב, אינם עוד בחיים.

הלכתי למשרד הפנים ביחד עם אמי (היא היחידה שיכולה לקבל את תמציות הרישום שלהם כיורשת היחידה), ושם ניתנו לנו תמציות רישום בסיסיות בלבד של שניהם (ללא תאריך עליה הדרוש לשחזור אזרחותם).

במשרד הפנים נאמר לנו שניתן לקבל את תמציות הרישום המורחבות רק עם צו בימ"ש לענייני משפחה.

הלכנו מיד לאחר מכן לבימ"ש על מנת לקבל הסבר, מה צריך להגיש? איזו בקשה? איך מקבלים את הצו? אך לא קבלנו תשובות.

אשמח מאוד לקבל הסבר (ממישהו שגם עבר את התהליך הזה, מעורך דין, מנוטריון וכ'ו).

תודה 

23/10/2015 12:05

שלום תומר,
אינני עוסק בקבלת אזרחות בולגרית ואינני בקיא בדרישות החוק הבולגרי לעניין קבלת אזרחות בולגרית לצאצאים של אזרחים בולגרים שנפטרו. אני סבור כי טוב תעשה אם תתייעץ עם עו"ד  הבקיא בהליכי קבלת אזרחות בולגרית ואף מוטב כי תיעזר בשירותיו. כדי למצוא עו"ד הדובר בולגרית, תוכל להיעזר באתר לשכת עוה"ד. באתר תוכל למצוא נוטריון השולט בשפה הבולגרית ובאמצעותו תוכל לאתר  עו"ד או נוטריון שיסייעו לך בהשגת המסמכים הדרושים. דרך נוספת למצוא עו"ד השולט בשפה הבולגרית היא באמצעות הקונסוליה של בולגריה.  רק לאחר שיובהר לך אילו מסמכים תידרש להמציא לרשויות הבולגרים יהיה טעם לפנות לבית המשפט בעתירה לצו שיורה למשרד הפנים למסור לאמך מסמכים אודות הוריה המנוחים. 

21/10/2015 22:23

האם ניתן לתת אישור נוטריוני להעתק מסמך שנשלח בדוא"ל ע"י מוסד אוניברסיטאי, וזאת על סמך תוכן הדואר האלקטרוני, ופרטי השולח, וזאת מבלי שהמסמך המקורי יהיה בידי הנוטריון?

30/09/2015 08:39

שלום, לפני כ-13 שנים חתמו בני משפחתי מחו"ל על יפוי כוח בלתי חוזר (החתימה היתה בקונסוליה בניו יורק לטובת עו"ד מירושלים).לצורך שחרור נכס בתל אביב שמוחזק ע"י האפוטרופוס והוא בעצם שיך ליורשים. העו"ד כמעט שלא עשה דבר משום שהוא עובד על אחוזים מממכירת הנכס, והוא קיווה כי יורש אחר (שאינו חתום עימו) יעשה בשבילו את העבודה...כך עברו 13 שנים כשכל צד מחכה שהשני יפעל וכלום לא קורה. העו"ד אפילו לא ביצע פעולות אלמנטריות הכרחיות.  לאחרונה פנינו לעו"ד בדרישה לבטל את ייפוי הכוח הבלתי חוזר שקיבל משום שלא הגיע לתוצאה שלשמה הוא נטל על עצמו את המשימה - דהיינו הסדרת הנכס, וגם לא הוכיח עשייה ממשית. העו"ד השיב כי הוא מעוניין להעביר את הטיפול לצד שלישי, כלומר לעו"ד אחר (כי אין לו עניין וזמן לטפל בתיק). אנו טוענים כי מכיוון ששלוש עשרה שנים הוא לא קידם דבר, כי אנו דורשים את הביטול יפויי הכוח הבלתי חוזר וכי אנוכבר  נאתר עו"ד טוב יותר לטיפול בנכס. האם יש סיכוי כי בית המשפט יאשר ביטול יפויי כוח בלתי חוזר אחרי 13 שנים של כישלון ? 

30/09/2015 12:18

שלום,
להערכתי, יש סיכוי טוב כי בית המשפט יאשר את ביטול יפוי הכח שנתתם לעוה"ד אם ביהמ"ש ישתכנע כי עוה"ד התרשל בביצוע התחייבויותיו כלפיכם. אני מסייג את תשובתי משום שתשובתי זו מסתמכת רק על  העובדות שאתה פירטת בפנייתך.  בדרך כלל במקרים כפי שפירטת עו"ד  פועל עפ"י יפוי כח רגיל שנותן לו הלקוח.  יפוי בלתי חוזר ניתן לעו"ד רק כאשר יש כבר  קונה  מסויים ששמו  מצוין ביפוי הכח.

30/09/2015 23:04
יפויי כוח     ו    אייזיק אייזיק    

תודה רבה על התשובה המקצועית. אני אבדוק עם בני משפחתי מחו"ל מה הם רוצים שאעשה בעניין בהתחשב שהנכס יקר ערך אך יש הרבה יורשים . אני נוטה לחשוב שיהיה זה נכון לתבוע את ביטול יפויי הכוח גם משום שלטעמי הם כלל לא ידעו את המשמעות של "יפוי כוח בלתי חוזר" והעו"ד פשוט שלח להם בדואר לניו יורק מסמך שחתמו עליו בשגרירות מבלי שהבינו משמעויות לעומק.

20/07/2015 15:03
איילה     ו    איילה איילה    

היי, איך אני יכולה לדעת אם בשביל תרגום מסוים אני צריכה את השירותים של נוטריון או לא? זה אמור להיות כתוב איפשהו...?

19/08/2015 18:54

שלום, כדי לדעת  אם לתרגום דרוש גם אישור של נוטריון עליך לשאול את הגורם או האדם שדרש או ידרוש ממך את התרגום.


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2019 noterion.co.il כל הזכויות שמורות
אתר נוטריונים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום נוטריונים
מחפשים נוטוריון באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם נוטריונים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!